Naujienų srautas

Pasaulyje2015.09.08 13:45

Ukraina ginkluojama: Rada reikalauja Rusijos išvesti kariuomenę, pasienyje kariškių daugėja

BNS, DELFI.lt, ELTA 2015.09.08 13:45

Situacija Ukrainoje prastėja. Aukščiausioji Ukrainos Rada reikalauja, kad Rusija išvestų savo kariuomenę. Krymo parlamentas nori jungtis prie Rusijos, be to, Kryme leidžiama leistis tik iš Rusijos skrendantiems lėktuvams.

Situacija Ukrainoje prastėja. Aukščiausioji Ukrainos Rada reikalauja, kad Rusija išvestų savo kariuomenę. Krymo parlamentas nori jungtis prie Rusijos, be to, Kryme leidžiama leistis tik iš Rusijos skrendantiems lėktuvams.

23:07 val. ESBO pirmininkas: Referendumas Kryme – neteisėtas

Šveicarijos užsienio reikalų ministras ir ESBO pirmininkas Didier Burkhalter pareiškė, kad tokio pobūdžio referendumas Kryme, koks numatytas 2014 metų kovo 16 dieną, prieštarauja Ukrainos Konstitucijai, todėl turi būti laikomas neteisėtu.

22:30 val. M. Dobkinui skirtas namų areštas

Kijevo miesto Pečersko rajono teismas buvusiam Charkovo srities valstybinės administracijos vadovui Michailui Dobkinui kaip kardomąją priemonę skyrė namų areštą. M. Dobkinas nusprendė teismo sprendimą apskųsti.

20:35 val. Kryme paleistos Automaidano aktyvistės ir žurnalistė

„Ukrainskaja pravda“ skelbia, kad pagrobtos Automaidano aktyvistės Šura Riazanceva bei Jekaterina Butko ir žurnalistė Elena Maksimenko buvo paleistos, rašo unian.net.

19:36 val. A. Merkel pavadino Rusijos veiksmus Kryme „aneksija“

Vokietijos kanclerė Angela Merkel antradienį per pokalbį su savo konservatyvios partijos įstatymų leidėjais pavadino Rusijos veiksmus Ukrainai priklausančiame Krymo regione „aneksija“, pranešė vienas šio susitikimo dalyvių.

18:18 val. ES sutarė dėl 500 mln eurų vertės prekybos nuolaidų Ukrainai

17:22 val. Ukrainoje pusė televizijos paslaugų teikėjų nutraukė Rusijos kanalų rodymą

Ukrainos nacionalinė televizijos ir radijo taryba pareikalavo, kad programinių paslaugų teikėjai antradienį (kovo 11 dieną) nuo 19 val. nutrauktų Rusijos televizijos kanalų rodymą.

16:55 val. Ukrainos premjeras Arsenijus Jaceniukas vykta į JAV, ten dalyvaus aukščiausiojo lygio susitikimuose, taip pat ir su šalies prezidentu Baracku Obama.

Šalis prašo sąjungininkų padėti apsaugoti Ukrainos nepriklausomybę ir teritorinį vientisumą.

16:50 val. Daugėja okupacijos ženklų

Nuo antradienio į Krymą nebeleidžiama leistis užsienio šalių lėktuvams. Lietuvos nuolatinis atstovas prie Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos (ESBO) ambasadorius Giedrius Čekuolis buvo vienas iš diplomatų, kuriems nepavyko nusileisti Krymo teritorijoje.

„Mes esame atskridę iš Vienos ir ukrainiečių prašymu stengiamės, kad Kryme, konkrečiai, Simferopolyje, būtų kuo daugiau diplomatų. Norėjome atskristi padėti ten esančiam mūsų ambasadoriui Petrui Vaitiekūnui“, – DELFI sakė G. Čekuolis.

16:49 val. A.German patarė V. Janukovyčiui vykti į Krymą

Buvusi nuo Ukrainos prezidento pareigų atleisto Viktoro Janukovyčiaus patarėja bei Ukrainos Aukščiausiosios Rados narė, atstovaujanti Regionų partiją, Anna German patarė V. Janukovyčiui vykti į Krymą.

16:30 val. Ukrainos Užsienio reikalų ministerija reikalauja Rusijos išvesti desantinius Baltijos karinio laivyno laivus

Ukrainos Užsienio reikalų ministerija įteikė dar vieną notą Rusijos ambasadai Ukrainoje, kurioje reikalaujama, kad Rusijos Baltijos karinio laivyno laivai nedelsiant paliktų Ukrainos teritoriją.

16:30 val. D. Tuskas: ES taikys sankcijas Rusijai nuo ateinančio pirmadienio

16:00 val. Ukrainos pasienyje – 220 tūkst. rusų kareivių

Rusijos kareivių prie Ukrainos sienų kelis kartus daugiau, nei ukrainiečių karių.
Taip pareiškė gynybos ministras Igoris Teniuchas, informuoja liga.net.

Jis pabrėžė, kad Rusijos Federacijos ginkluotųjų pajėgų karių, dalyvaujančių mokymuose netoli rytinių Ukrainos sienų ir Kryme, skaičius – 220 tūkst. asmenų, 1 800 tankų, apie 400 sraigtasparnių, 150 lėktuvų, 60 laivų.

14:07 val. Kryme priimami lėktuvai tik iš Maskvos

Kryme Kremliaus politiką palaikantys ginkluoti kariai nurodė sustabdyti visus skrydžius į pagrindinį Krymo uostą ir iš jo, išskyrus skraidančius tarp Maskvos ir Krymo, sakė AFP reporteris, esantis šiame oro uoste.

11:33 val. V. Janukovyčius tebelaiko save Ukrainos prezidentu

Atsiskyrė nuo Ukrainos

Krymo Aukščiausioji Taryba patvirtino „Krymo autonominės respublikos ir Sevastopolio“ nepriklausomybės deklaraciją; iš 81 dalyvavusio posėdyje parlamentaro 78 balsavo „už“, sakoma Krymo parlamento spaudos tarnybos pranešime.

Agentūros, remdamosi savo šaltiniais, praneša, kad tas dokumentas būtinas referendumui ir Krymo prisijungimo prie Rusijos įforminimui.

Kijevo apygardos administracinis teismas, savo ruožtu, kovo 5 dieną sustabdė virtinę Krymo Aukščiausiosios Tarybos sprendimų.

„Atsižvelgiant į administracinio teismo (paskelbtą) minėtų Krymo Aukščiausiosios Tarybos sprendimų sustabdymą, visi Sergejaus Aksionovo, kaip Krymo ministrų tarybos pirmininko, veiksmai ir sprendimai ... yra neteisėti ir laikomi įvykdytais be atitinkamo teisinio pamato“, – vėliau pakomentavo Ukrainos generalinė prokuratūra.

Be to, virtinės Krymo politikų atžvilgiu buvo iškeltos baudžiamosios bylos.

Tuo tarpu Rusijoje po 10 dienų turi būti svarstomas įstatymo projektas, pagal kurį bus galima priimti naujas teritorijas remiantis jose įvykusiais referendumais.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi