Naujienų srautas

Pasaulyje2014.03.11 11:40

Kabulo centre į galvą nušautas užsienietis Švedijos radijo žurnalistas

BNS 2014.03.11 11:40

Kabulo centre antradienį šūviu į galvą nušautas užsienietis, pranešė naujienų agentūrai AFP vienas mačiusiųjų ir medikai.

Kabulo centre antradienį šūviu į galvą nušautas užsienietis, pranešė naujienų agentūrai AFP vienas mačiusiųjų ir medikai.

Pasak Švedijos ambasadoriaus Kabule, tai buvo švedų radijo žurnalistas Nilsas Horneris, turėjęs ir Didžiosios Britanijos pilietybę.

„Deja, ką tik gavome patvirtinimą, kad tai Nilsas Horneris, kuris buvo Švedijos nacionalinio radijo korespondentas, nušautas šį rytą Kabule, – sakė ambasadorius Peteris Semneby. – Žinome, kad be Švedijos pilietybės jis dar turėjo ir Britanijos pilietybę. Jo artimiesiems pranešta“.

Išpuolis buvo netoli libaniečių restorano Afganistano sostinėje. Sausio mėnesį ten buvo nužudytas 21 žmogus, tarp kurių buvo 13 užsieniečių.

„Išgirdau vieną šūvį ir pamačiau vyrą krentantį“, – sakė įvykio liudininkas, o Kabulo ligoninės gydytojas nurodė, kad „negyvas užsienietis buvo atvežtas į greitosios pagalbos ligoninę šį rytą“.

Dėl šio išpuolio atsakomybės kol kas niekas neprisiėmė.

Talibanas iš karto paneigė bet kokias savo narių sąsajas su šiuo nužudymu Kabulo centre, artėjant prezidento rinkimams balandžio 5 dieną ir NATO kovos dalinių išvedimui šiemet po 13 metų karo su Talibanu.

„Mes patikrinome savo mudžahedus, – jie prie to neprisidėjo, – sakė Talibano atstovas Zabiullah Mujahida. – Mes neprisiimame atsakomybės už šį incidentą“.

Sauso mėnesį talibai prisipažino surengę ataką akylai saugomame restorane „Taverna du Liban“. Tada prie šio restorano susisprogdino mirtininkas ir du kovotojai šaudydami įsiveržė į vidų. Iš viso žuvo 21 žmogus, tarp kurių buvo ir 13 užsieniečių, o tarp jų – du britai ir du kanadiečiai.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi