Naujienų srautas

Pasaulyje2015.09.08 13:45

Malaizijos lėktuvo paieška plečiama, nerimas dėl dingimo didėja

BNS 2015.09.08 13:45

Dešimtys laivų ir lėktuvų iš kelių valstybių antradienį padidintame paieškos rajone Pietryčių Azijoje ieško bent kokio ženklo, kuris rodytų, kur gali būti dingęs Malaizijos lėktuvas su 239 žmonėmis.

Dešimtys laivų ir lėktuvų iš kelių valstybių antradienį padidintame paieškos rajone Pietryčių Azijoje ieško bent kokio ženklo, kuris rodytų, kur gali būti dingęs Malaizijos lėktuvas su 239 žmonėmis.

Paieška buvo išplėsta didėjant nerimui dėl šio gluminančio dingimo.

Pareigūnai vėlai pirmadienį paskelbė, kad padvigubina paieškos spindulį iki 100 jūrmylių (185 kilometrų) aplink tą tašką Rytų Kinijos jūroje, kur „Malaysia Airlines“ MH370 reiso lėktuvas anksti šeštadienį dingo iš radiolokatorių ekranų, pakeliui iš Kvala Lumpūro į Pekiną.

Kinija, kurios 153 piliečiai buvo tame lėktuve, sakė, kad pasitelks 10 palydovų, o „Boeing“ pranešė, kad prisideda prie JAV vyriausybinės grupės, kuri aiškinasi, kas nutiko kompanijos 777-200 modelio lėktuvui.

Didžiulis paieškos plotas atspindi pareigūnų sumišimą dėl šio lėktuvo dingimo, kurio ženklų jau keturias dienas neranda 40 laivų ir daugiau kaip 30 lėktuvų.

Paieškos rajonas dabar apima ir sausumos dalį pačios Malaizijos pusiasalyje, taip pat akvatoriją prie vakarinių jo krantų ir rajoną į šiaurę nuo Indonezijos Sumatros salos.

Lėktuvo dabar ieškoma ir toli nuo jo numatyto maršruto esančiose vietose. Pareigūnai sako, kad lėktuvas galėjo dėl neaiškios priežasties pasukti atgal Kvala Lumpūro link.

Tikrinant keleivių sąrašą, nustatyta, kad du keleiviai turėjo padirbtus pasus. Įtartas teroro aktas.

Tačiau vėliau antradienį Malaizijos policija pranešė, kad vienas šių keleivių buvo 19-metis iranietis, kuris, manoma, norėjo emigruoti į Vokietiją.

„Mes manome, vargu ar jis buvo kokios nors teroristų grupės narys; ir manome, kad jis mėgino emigruoti į Vokietiją“, – sakė Malaizijos policijos viršininkas Khalidas Abu Bakaras.

Pasak jo, kito įtartino vyro tapatybė dar nenustatyta.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi