Pasaulyje

2014.03.10 14:38

Gelbėtojai neranda mįslingai dingusio Malaizijos lėktuvo nuolaužų

15min.lt, BNS2014.03.10 14:38

Tarptautinės paieškų ir gelbėjimo operacijos nariai iki šiol nerado jokių oro bendrovės „Malaysia Airlines“ lėktuvo nuolaužų, pirmadienį pranešė vienas pareigūnas. Lėktuvas mįslingai dingo daugiau nei prieš dvi dienas.

Tarptautinės paieškų ir gelbėjimo operacijos nariai iki šiol nerado jokių oro bendrovės „Malaysia Airlines“ lėktuvo nuolaužų, pirmadienį pranešė vienas pareigūnas. Lėktuvas mįslingai dingo daugiau nei prieš dvi dienas.

„Ponios ir ponai, deja, neradome nieko, kas būtų panašu į objektus iš lėktuvo, o juo labiau paties lėktuvo“, – pareiškė Malaizijos civilinės aviacijos departamento vadovas Azharuddinas Abdulas Rahmanas.

Jis taip pat sakė, kad Vietnamo pareigūnai kol kas nepatvirtino Malaizijos gelbėtojų pranešimų, kad buvo pastebėta lėktuvų nuolaužų.

„Malaysia Airlines“ lėktuvo, kuris skrido iš Kvala Lumpūro į Pekiną ir kuriame buvo 239 žmonės, buvo pasigesta šeštadienį paryčiais.

Laineris prarado ryšį su skrydžių kontrolės tarnybomis kažkur tarp Malaizijos ir Vietnamo, o gelbėtojai iš vieno žemai skridusio lėktuvo pastebėjo objektą, panašų į pradingusio lainerio duris, pranešė valstybinis laikraštis „Thanh Nien“.

„Geltonas objektas“ – ne iš dingusio lėktuvo

Vietnamo gelbėtojų sraigtasparnis ištraukė jūroje aptiktą plūduriuojantį geltoną objektą ir nustatė, kad jis nėra, kaip buvo įtariama, gelbėjimosi plaustas iš dingusio Malaizijos lėktuvo, pirmadienį pranešė tos šalies Civilinės aviacijos valdyba.

„Jis (sraigtasparnis) ištraukė tą objektą, pranešus ir paprašius Malaizijos gelbėjimo centrui, už 130 kilometrų į pietvakarius nuo To Ču salos. Nustatyta, kad tas objektas yra dumbliais apaugęs kabelio ritės šonas“, – nurodoma Vietnamo civilinės aviacijos valdybos tinklalapyje.

Nustatė vieno suklastoto paso savininką

Malaizijos vidaus reikalų ministras pareiškė, kad du keleiviai, kurie, pasinaudoję pavogtais pasais, įsėdo į oro bendrovės „Malaysia Airlines“ lėktuvą, vėliau dingusį su 239 žmonėmis, buvo azijietiškų veido bruožų.

Nuogąstavimų dėl potencialios teroro atakos iškilo, kai paaiškėjo, jog bent du keleiviai, buvę tame lėktuve, užsiregistravo skrydžiui, pateikę pavogtus Italijos ir Austrijos piliečių pasus. Buvo nustatyta, kad tikrieji tų pasų savininkai yra gyvi ir sveiki.

„Negaliu suvokti, kaip imigracijos pareigūnai nesusiprotėjo: italas ir austras, tačiau azijietiškų veido bruožų“, – vidaus reikalų ministrą Zahidą Hamidi sekmadienį citavo Malaizijos nacionalinė naujienų agentūra „Bernama“.

Pirmadienį pranešta, kad Malaizija nustatė tapatybę vieno iš dviejų vyrų, įsėdusį į dingusį oro bendrovės „Malaysia Airlines“ lėktuvą su pavogtais pasais.

Šalies policijos vadovas Khalidas Abu Bakaras nurodė, kad tas asmuo, kuris nėra Malaizijos pilietis, buvo atpažintas pagal oro uosto apsaugos vaizdo kamerų įrašus.

„Tai viskas, ką galime atskleisti, – pareigūnas sakė naujienų agentūrai AFP. – Vis dar aiškinamės, ar jie (pavogtais pasais pasinaudoję asmenys) atvyko teisėtai, ar neteisėtai.“

 Malaizijos susisiekimo ministras sekmadienį nurodė, kad vyriausybė tikrina teroristinio išpuolio galimybę ir palaiko ryšius su kitų šalių žvalgybos agentūromis, įskaitant JAV federalinių tyrimų biurą.

Prie Malaizijos krantų aptikta naftos dėmė nėra iš dingusio lėktuvo, sako pareigūnai

Prie Malaizijos krantų aptiktos naftos dėmės cheminis tyrimas parodė, kad jos kilmė nesusijusi su dingusiu lėktuvu, pirmadienį pranešė viena pareigūnė.

„Tokia nafta nenaudojama lėktuvuose“, – nurodė jūrų vykdomosios agentūros atstovė Faridah Shuib pridurdama, kad ši medžiaga naudojama laivuose.

Naftos dėmė, kurios pavyzdys buvo tikrinamas laboratoriškai, buvo rasta maždaug už 185 km į šiaurę nuo Malaizijos rytinės pakrantės Kelantano valstijos, į pietus nuo tos vietos, kurioje oro eismo dispečeriai prarado ryšį su lėktuvu.

Laineris „Boeing 777-200ER“, kuriuo iš Kvala Lumpūro į Kinijos sostinę skrido 227 keleiviai ir 12 žmonių įgula, kaip spėjama, sudužo šeštadienį Pietų Kinijos jūroje.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.