Naujienų srautas

Pasaulyje2014.03.10 11:41

Kalifornijos priekrantę supurtė 6,9 balo žemės drebėjimas

BNS 2014.03.10 11:41

Stiprus 6,9 balo žemės drebėjimas sekmadienio vakarą įvyko prie šiaurės Kalifornijos krantų, pranešė JAV Geologijos tarnyba (USGS), tačiau kol kas negauta jokių pranešimų apie žalą ir cunamių pavojų.

Stiprus 6,9 balo žemės drebėjimas sekmadienio vakarą įvyko prie šiaurės Kalifornijos krantų, pranešė JAV Geologijos tarnyba (USGS), tačiau kol kas negauta jokių pranešimų apie žalą ir cunamių pavojų.

Požeminių smūgių, užfiksuotų šeštadienį 5 val. 18 min. Grinvičo (7 val. 18 min. Lietuvos) laiku, epicentras buvo už 77 kilometrų nuo Ferndeilo miestelio Kalifornijoje, o jų židinys buvo vandenyno dugne arti paviršiaus – 7 km gylyje, informavo USGS, stebinti žemės drebėjimus visame pasaulyje.

Kol kas negauta pranešimų apie nukentėjusius žmones ar padarytą žalą, tačiau preliminariose žinutėse nurodoma, kad požeminiai smūgiai buvo juntami San Franciske, esančiame už maždaug 400 km nuo Ferndeilo.

Retai gyvenamos Kalifornijos šiaurinės Humboldo apygardos pareigūnai taip pat sakė negavę jokių pranešimų apie žemės drebėjimo padarytą žalą arba nukentėjusius žmones, pranešė vietos žiniasklaida.

Ramiojo vandenyno cunamių perspėjimo centras paskelbė pranešimą, perspėjantį apie žemės drebėjimą, bet pridūrė, kad jis didesnio pavojaus nesukėlė.

„Didelio masto niokojančio cunamio grėsmės nėra, remiantis istoriniais žemės drebėjimų ir cunamių duomenimis“, – teigiama centro pranešime.

USGS nurodė, kad egzistuoja 90 proc. tikimybė, jog per ateinančią savaitę įvyks stiprus ir žalos galintis padaryti pakartotinis smūgis arba smūgių virtinė. Vis dėlto tokio paties arba stipresnio smūgio tikimybė tėra 5–10 proc.

Per ateinančią savaitę gali įvykti iki 300 silpnesnių pakartotinių smūgių, pridūrė Geologijos tarnyba. Per pirmąją valandą po 6,9 balo smūgių buvo užfiksuoti keli 3–3,5 balo virpesiai ir vienas 4,6 balo smūgis.

Kalifornijoje jau seniai prognozuojamas itin stiprus žemės drebėjimas. Šis regionas priklauso Ramųjį vandenyną juosiančiam vadinamajam Ugnies žiedui – seismiškai aktyviam regionu, kuriame yra įvykę daug niokojančių žemės drebėjimų, įskaitant smogusį 2011 m. kovą prie Japonijos krantų, kurio sukeltas cunamis nusinešė tūkstančius žmonių gyvybių.

Pasak geologų, egzistuoja 99 proc. tikimybė, kad per ateinančius 30 metų Kalifornijai smogs žemės drebėjimas, galintis sukelti didelio masto sugriovimų. Apskaičiuota, kad 7,8 balo stiprumo smūgiai galėtų pareikalauti 1 800 žmonių gyvybių, sužeisti dar apie 50 tūkst. žmonių ir apgadinti arba sugriauti 300 tūkst. pastatų.

1994 m. per 6,7 balo žemės drebėjimą Los Andžele žuvo bent 60 žmonių ir buvo padaryta žalos, vertinamos 10 mlrd. JAV dolerių. 1989 m. San Franciską sukrėtęs 6,9 balo žemės drebėjimas nusinešė 67 žmonių gyvybes.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi