Naujienų srautas

Pasaulyje2014.03.10 07:46

Venesuelos gatves užtvindė tūkstančiai protestuotojų

ELTA 2014.03.10 07:46

Tūkstančiai Venesuelos studentų ir opozicijos šalininkų prisijungė prie antivyriausybinio protesto sostinėje Karakase, praneša BBC.

Tūkstančiai Venesuelos studentų ir opozicijos šalininkų prisijungė prie antivyriausybinio protesto sostinėje Karakase, praneša BBC.

Vyriausybė dislokavo dideles saugumo pajėgas, kad sulaikytų minią, kuri tarškino puodais ir keptuvėmis bei žygiavo Venesuelos maisto ministerijos link. Rytiniame Karakase policija panaudojo ašarines dujas prieš protestuotojus, bandančius pastatyti gatvėse barikadas. Vietos spaudos teigimu, per susirėmimus buvo sužeisti mažiausiai du žmonės.

Panašios eitynės vyksta mažiausiai penkiuose Venesuelos didmiesčiuose.

Opozicijos lyderis Henrique Caprilesas miniai Karakase sakė, kad sulaikyti studentai ir kiti žmonės turi būti paleisti prieš pradedant bet kokias derybas su vyriausybe. Opozicija kritikuoja didelių saugumo pajėgų sutelkimą sulaikyti eitynėms Maisto ministerijos link.

„Visas šis karinių pajėgų dislokavimas atskleidžia, kad N. Maduras ir jo vyriausybė labai bijo protestų dėl svarbiausių venesualiečių problemų“, – sakė H. Caprilesas.

Tuo metu vyriausybė teigia, kad siekė išvaikyti eitynes, nes jos vyko be leidimo.

Jau mėnesį protestuotojai skundžiasi dideliu smurtu šalyje ir pagrindinių maisto produktų, pavyzdžiui, duonos, cukraus, pieno ir sviesto, trūkumu.

Venesuelos valdžia teigia, kad per neramumus žuvo jau 21 žmogus.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi