Naujienų srautas

Pasaulyje2015.09.08 13:45

Buvęs V. Putino patarėjas: jis puls net ir rusus, kad tik pateisintų karą su Ukraina

15min.lt 2015.09.08 13:45

Kato instituto Vašingtone vyresnis mokslo darbuotojas Andrejus Ilarionovas visiems, kas tik jo klauso, pastarosiomis dienomis sako, kad Vladimiras Putinas pasiryžęs atkakliam karui su Ukraina ir jam visai nesvarbu, kokiomis priemonėmis jis tai pasieks, rašo „Global Post“.

Kato instituto Vašingtone vyresnis mokslo darbuotojas Andrejus Ilarionovas visiems, kas tik jo klauso, pastarosiomis dienomis sako, kad Vladimiras Putinas pasiryžęs atkakliam karui su Ukraina ir jam visai nesvarbu, kokiomis priemonėmis jis tai pasieks, rašo „Global Post“.

52 metų A.Ilarionovas iki 2005 metų buvo Rusijos prezidento V. Putino patarėjas ekonomikos klausimas. „Putinas nori pradėti pilietinį karą Ukrainoje. Kodėl gi ne? Realybė yra tokia, kad Obama ir likęs pasaulis nieko nedarys“, – sakė jis.

Kol tarptautinė bendruomenė nepritariamai purto savo kolektyvinę galvą, A.Ilarionovas tikina, kad invazijos į Ukrainą nauda V.Putinui nusveria visas rizikas.

Analitikai aiškina, kad V.Putinas bet kokia kaina sieks grąžinti Ukrainą į Maskvos orbitą ir pasiimti Krymą, kuris buvo atiduotas Ukrainai 1954 metais.

„Jis padarys tai, ko niekas kitas nesugebėjo – susigrąžinti Krymą. Rusijos žmonės už tai bus dėkingi ir V. Putinas valdys amžinai“, – sakė buvęs Rusijos prezidento patarėjas.

Rusijos konstitucijoje nėra įrašyta, kiek metų prezidento poste gali būti tas pats žmogus. Prezidentas tik negali vadovauti ilgiau nei dvi kadencijas iš eilės. Tai paaiškina, kodėl kurį laiką Rusijai vadovavo dabartinis Rusijos premjeras Dmitrijus Medvedevas.

V. Putinas dabar prezidento poste yra jau trečią kartą ir, būdamas 61 metų, nerodo ženklų apie ketinimą sustoti. „Todėl būkite pasiruošę labai tamsiam periodui“, – sakė A. Ilarionovas. Jis teigė turįs slaptos informacijos, kad Rusijos specialiaus panaudojimo pajėgos ruošia provokacijas prieš rusus. Šios informacijos šaltinio jis neatskleidė.

V. Putino ir jo komanda veiks jau patikrintais metodais – provokacija, melu ir smurtu.

„Pasižiūrėkite į tai, kas jau padaryta. Pagalvokite apie Mainilą 1939 metais“, – sakė jis. A. Ilarionovas turėjo galvoje sovietų invazijos į Suomiją incidentą pasienyje vos tik prasidėjus Antrajam pasauliniam karui. Sovietų Sąjungos vadas Josifas Stalinas norėjo užpulti ir aneksuoti Suomiją, kuri turėjo tapti Suomijos sovietų socialistine respublika.

1939 metų lapkričio 26 dieną sovietų kariuomenės dalinys apšaudė Rusijos kaimą Mainilą, o po to buvo paskelbta, kad šaudė Suomijos armija.

„Putinas turi labai gerą strateginį mąstymą. Jis užsispyręs bando įrodyti savo teisybę ir ją primesti kitiems. Jis puikiai suvokia, kas vyksta“, – sakė A. Ilarionovas.

V.Putinas išlieka populiarus Rusijoje (apie 65 proc. gyventojų jį vertina palankiai). Vakarų oponentai tokio populiarumo gali tik pavydėti.

„Aišku, jis nėra populiarus tarp normalių žmonių. Bet rusai išprotėjo. Viskas atrodė paprasta: nukritus geležinei uždangai, žmonės turėjo gauti daugiau informacijos ir priimti teisingus sprendimus. Bet Rusijoje vyksta smegenų plovimas. Kad taptum zombiu, visai nebūtina geležinė uždanga“, – sakė buvęs Kremliaus valdovo patarėjas.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi