Naujienų srautas

Pasaulyje2014.03.07 15:03

Ukrainos kalėjimuose sumaištį kelia rusų kriminaliniai autoritetai

DELFI.lt 2014.03.07 15:03

Ukrainos vyriausybės paskirto Valstybinės bausmių vykdymo tarnybos viršininko Sergejaus Sidorekos duomenimis, Rusijos kriminaliniai autoritetai mėgina destabilizuoti padėtį laisvės atėmimo vietose Ukrainoje.

Ukrainos vyriausybės paskirto Valstybinės bausmių vykdymo tarnybos viršininko Sergejaus Sidorekos duomenimis, Rusijos kriminaliniai autoritetai mėgina destabilizuoti padėtį laisvės atėmimo vietose Ukrainoje.

Jo teigimu, šią savaitę rusų kriminaliniai autoritetai bandė surengti maištą Lukjanovsko tiriamajame izoliatoriuje Kijeve, informuoja newsru.com.

„Pasitelkę nusikalstamus ryšius ir siekdami paspausti valdžią, šie asmenys bando paskatinti kolonijos ir izoliatorių nuteistuosius nepaklusti“, – cituoja leidinys „Kommersant“ S. Sidorenką.

„Bandymai užgrobti tokias įstaigas ar neramumų provokavimas jose kelia tiesioginę grėsmę piliečiams“, – pabrėžė jis.

Ar su tuo susiduriama ir Kryme, S. Sidorenka nepranešė. Tik žinoma, kad laisvės atėmimo vietose Kryme šiuo metu yra 3 258 asmenys. Dauguma jų – Simferopolio tiriamajame izoliatoriuje (1 059 asmenys) ir pataisos kolonijoje (1 335 asmenys). Iš jų 565 asmenys nuteisti už vagystes ir muštynes, 180 – už sunkius kūno sužalojimus, 112 asmenys – už žmogžudystę.

Sudėtinga padėtis ne tik įkalinimo įstaigose. Praktiškai visoje Ukrainoje kriminogeninė padėtis paaštrėjo. Naudojamasi valdžios nebuvimu, milicijos susilpnėjimu, noru protestuoti, padaugėjo vagysčių, plėšikavimų.
Užfiksuota daugybė įsilaužimų į prabangius namus. Nežinomi asmenys, atrodantys kaip Maidano savigynos būrių nariai, laužiasi į namus, neva norėdami juos nusavinti.

Be to, padaugėjo atvejų, kai ginkluoti nusikaltėliai puldinėja ir nusižengia įstatymui, prisidengdami organizacijos „Pravyj sektor“ vardu. Neseniai organizacijos atstovai pranešė, kad būtent taip buvo užgrobtas prokuratūros pastatas viename iš Ukrainos rajonų centrų.

Organizacijos atstovas spaudai Artiomas Skoropadskis pabrėžė, kad organizacijos nariai neturi ginklų, tik šalmus, skydus ir medines lazdas, todėl ginkluoti asmenys, vadinantys save organizacijos nariais, yra provokatoriai.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi