Pasaulyje

2014.03.06 20:04

Rusijai skelbiamos JAV sankcijos netaikomos Putinui, nurodo žiniasklaida

BNS 2014.03.06 20:04

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas nepateko į sąrašą, kuriame išvardinti asmenys, kuriems JAV valdžia gali įvesti sankcijas, pranešė ketvirtadienį britų televizijos ir radijo korporacija BBC, remdamasi JAV administracijos atstovu.

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas nepateko į sąrašą, kuriame išvardinti asmenys, kuriems JAV valdžia gali įvesti sankcijas, pranešė ketvirtadienį britų televizijos ir radijo korporacija BBC, remdamasi JAV administracijos atstovu.

„Tik neįprastos ir nepaprastos aplinkybės galėtų pareikalauti skelbti sankcijas valstybės vadovui, mes nepradėtume tokių priemonių taikymą nuo to“, – sakė vienas JAV pareigūnas.

Jau skelbta, kad Jungtinės Valstijos nusprendė apriboti vizų išdavimą tiems Rusijos ir Ukrainos piliečiams, kurių veiksmai, anot Baltųjų rūmų, kelia grėsmę Ukrainos vientisumui.

„JAV prezidento nurodymu Valstybės departamentas šiandien įveda apribojimus vizoms kai kuriems pareigūnams ir privatiems asmenims“, – sakoma Baltųjų rūmų pranešime.

Tuo tarpu Rusijos URM vadovas Sergejus Lavrovas sakė, kad gavo JAV valstybės sekretoriaus Johno Kerry patikinimą, kad nėra tokio sąrašo, kuriame būtų įrašyti rusų pareigūnai, kuriems JAV nori taikyti sankcijas dėl padėties Ukrainoje; vis dėlto pareiškimai laikytini grasinimais.

„Aš atkreipiau valstybės sekretoriaus dėmesį į tai, kad be pertraukos tęsiasi atmosferos kaitinimas, paskelbta apie kai kuriuos uždarus Rusijos piliečių sąrašus, kuriems bus uždrausta vykti į JAV. Jis patikino, kad tokių sąrašų dar nėra. Yra tik pavedimas, bet tai nekeičia esmės, tai vis tiek grasinimas“, – sakė S. Lavrovas po susitikimo su J. Kerry.

Anot S. Lavrovo, panašūs grasinimai yra sprendimai įšaldyti „didžiojo aštuoneto“ veiklą, įšaldyti NATO ir Rusijos tarybos veiklą.

„Tos struktūros mums reikalingos ne labiau nei mūsų partneriams, ir ne labiau nei pasaulio bendruomenei, kuri labai ir net itin suinteresuota, kad tarp Rusijos ir Vakarų būtų normalus dialogas, be mėginimų skelbti ultimatumus, be mėginimų reikalauti vienašališkai keisti mūsų požiūrį, kurį Ukrainos atveju mūsų prezidentas nuodugniai ir itin aiškiai išdėstė“, – nurodė S. Lavrovas.

„Beje, tas požiūris susilaukė plataus supratimo pasaulyje“, – pabrėžė jis.

Be kita ko, Rusijos UR ministras pažymėjo, kad „informacinį foną sudaro vienašališki pusiau isteriški vertinimai“.

„Aš dar kartą pasakiau Johnui Kerry, kuris, tartum, supranta, kad tai nė kiek nepadeda normaliam darbui“, – nurodė S. Lavrovas.

„Grasinant ultimatumais, grasinant sankcijomis, sąžiningai dirbti negalima“, – pabrėžė jis.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.