Naujienų srautas

Pasaulyje2015.09.08 13:45

JAV skelbia sankcijas Kremliui, Estija – buvusiai Ukrainos valdžiai

ELTA, BNS 2015.09.08 13:45

JAV įvedė vizų sankcijas Rusijos ir Krymo valdininkams, taip pat piliečiams ir organizacijoms, kurių veiksmai destabilizuoja padėtį Ukrainoje. Atitinkamą potvarkį pasirašė prezidentas Barackas Obama, praneša „Reuters“.

JAV ketvirtadienį įvedė vizų sankcijas Rusijos ir Krymo valdininkams, taip pat piliečiams ir organizacijoms, kurių veiksmai destabilizuoja padėtį Ukrainoje. Atitinkamą potvarkį pasirašė prezidentas Barackas Obama, praneša „Reuters“.

Konkrečios į sąrašą įtrauktų valdininkų pavardės nenurodomos. B. Obamos administracijos atstovai taip pat pareiškė esą pasirengę imtis ir kitų žygių prieš Rusiją priklausomai nuo padėties raidos Ukrainoje.

Ketvirtadienį Krymo parlamentas kreipėsi į Vladimirą Putiną, prašydamas priimti pusiasalį į Rusijos sudėtį. Po to prezidentas surengė uždarą pasitarimą su RF saugumo tarybos nariais. Apie jo turinį ir rezultatus nepranešama.

Estija prisijungė prie sankcijų Ukrainai

Estijos vyriausybė ketvirtadienį nusprendė prisijungti prie Europos Sąjungos (ES) ir ėmėsi sankcijų prieš 18 buvusių Ukrainos valdžios pareigūnų, jų artimųjų ir verslininkų.

„Sprendimas buvo priimtas atsižvelgiant į jų smurtinius veiksmus prieš demonstrantus Ukrainoje“, – Estijos užsienio reikalų ministras Urmas Paetas sakė žurnalistams.

„Tai žmonės, kurie neteisėtai pasisavino Ukrainos turtą ir yra atsakingi už žmogaus teisių pažeidimus“, – pareiškė jis.

„Jeigu kuris nors iš šių 18 asmenų turi lėšų Estijoje, jų perkėlimas arba panaudojimas bus įšaldytas“, – sakė ministras.

Kaip buvo pranešta anksčiau, Europos Sąjunga ketvirtadienį įšaldė pinigų grobstymu kaltinamų 18 ukrainiečių, tarp jų nušalinto Ukrainos prezidento Viktoro Janukovyčiaus, kurį rėmė Maskva, turtą, esantį 28 valstybių bloke.

ES oficialus leidinys „Official Journal“ ketvirtadienį išspausdino sąrašą 18 buvusios Ukrainos vyriausybės narių, kurie „laikomi atsakingais“ už Ukrainos valstybės lėšų neteisėtą pasisavinimą.

Minimame asmenų, kuriems taikomos ES sankcijos, sąraše yra nušalintasis prezidentas Viktoras Janukovyčius, jo sūnūs Oleksandras ir Viktoras, buvęs vidaus reikalų ministras Vitalijus Zacharčenka, buvęs generalinis prokuroras Viktoras Pšonka ir jo sūnus Artiomas, buvęs slaptosios tarnybos vadovas Oleksandras Jakymenka, buvęs prezidento administracijos vadovas Andrijus Kliujevas ir jo brolis Serhijus, dirbantis Centriniame banke, taip pat A. Kliujevo pavaduotojas Andrijus Portnovas, buvusi teisingumo ministrė Jelena Lukaš, buvęs vidaus reikalų viceministras Viktoras Ratušniakas, buvęs premjeras Mykola Azarovas ir jo sūnus Oleksijus, verslininkas Serhjijus Kurčenka, buvęs švietimo ir mokslo ministras Dmytro Tabačnykas, buvusi vicepremjerė Raisa Bohatyriova ir buvęs saugumo tarnybos vadovas Ihoris Kalininas.

ES sankcijos įsigaliojo iš karto.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi