Pasaulyje

2015.09.08 13:45

Donecke kilo susirėmimai

BNS2015.09.08 13:45

Ukrainos rytiniame Donecko mieste trečiadienį po prorusiškų ir prieš Rusiją nusistačiusių aktyvistų demonstracijų, kuriose dalyvavo tūkstančiai žmonių, įsiplieskė susirėmimai.

Ukrainos rytiniame Donecko mieste trečiadienį po prorusiškų ir prieš Rusiją nusistačiusių aktyvistų demonstracijų, kuriose dalyvavo tūkstančiai žmonių, įsiplieskė susirėmimai.

Per juos buvo sužeista apie 10 žmonių.

Priešiškų stovyklų demonstrantai daužė vieni kitus kumščiais ir lazdomis miesto centre, pranešė naujienų agentūros AFP žurnalistas. Keli žmonės buvo suimti; taip pat matėsi išvedami protestuotojai kruvinais veidais.

Prorusiški protestuotojai susigrąžino regiono administracijos pastatą, praėjus kelioms valandoms po to, kai buvo iš jo išvaryti. Jie prasiveržė per milicijos gretas, skanduodami „Rusija!“ ir „Fašizmas nepraeis!“

Prorusiškos pajėgos jau pirmadienį buvo užėmusios tą pastatą ir iškėlusios Rusijos vėliavą mieste, kuris buvo praeitą mėnesį nuversto promaskvietiško prezidento Viktoro Janukovyčiaus tvirtovė.

Demonstrantai išsirinko naują Donecko srities „gubernatorių“ Pavelą Gubariovą, atsisakydami pripažinti Kijevo naujosios valdžios paskirtą administracijos vadovą Serhijų Tarutą.

Ukrainos prokuratūra trečiadienį paskelbė pradedanti tyrimą dėl P. Gubariovo, esą „sukėlusio grėsmę šalies teritoriniam vientisumui“.

Prorusiški kovotojai anksčiau trečiadienį buvo evakuoti iš regiono administracijos pastato – esą gauto pranešimo apie pastate padėtą bombą. Tuomet buvo nuleista ant jo iškelta Rusijos trispalvė, kurią pakeitė Ukrainos žydros ir geltonos spalvos vėliava.

„Neatiduosime savo regiono Tarutai – niekas jo nepalaikys“, – vienas vyras, atsisakęs viešinti savo vardą, sakė AFP per prorusiškų demonstrantų mitingą, kuriame dalyvavo apie 2 000 žmonių.

Jų oponentų demonstracijoje už Ukrainos teritorinį vientisumą dalyvavo apie 10 tūkst. žmonių.

Ukrainos rytiniuose regionuose, kuriuose gyventojų daugumą sudaro rusakalbiai, vyko kelios demonstracijos prieš naująją Kijevo vyriausybę.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt