Naujienų srautas

Pasaulyje2015.09.08 13:45

Ukrainoje pradėta operacija „Granica“, Krymas atsisako derėtis su šalies valdžia

BNS 2015.09.08 13:45

Rusijos pajėgos trečiadienį Kryme užėmė dvi Ukrainos raketų bazes, pranešė naujienų agentūra „Interfax“, remdamasi aukštu Rusijos kariniu atstovu.

Rusijos pajėgos trečiadienį Kryme užėmė dvi Ukrainos raketų bazes, pranešė naujienų agentūra „Interfax“, remdamasi aukštu Rusijos kariniu atstovu.

16.30 val. Lietuvos URM rekomenduoja atidėti nebūtinas keliones į Krymą

Atsižvelgiant į pastarųjų dienų situaciją Ukrainoje, Lietuvos užsienio reikalų ministerija rekomenduoja atidėti nebūtinas keliones į Krymą ir rytinius šalies regionus. Vykstant į šalį rekomenduojama imtis papildomų atsargumo priemonių, būti atsargiais masinio susibūrimo vietose, sekti visuomenės informavimo priemonių pranešimus.

16.15 val. Krymas atsisako derėtis su Ukrainos valdžia

Pietinio Ukrainos regiono premjeras Serhijus Aksionovas teigė, kad jo vyriausybė atsisako derėtis su naująja centrine valdžia Kijeve, skelbia „RIA Novosti“. „Mes derybas siūlančios vyriausybės nelaikome teisėta. Tai yra pagrindinis klausimas“, – Latvijos radijui „Baltcom“ sakė S. Aksionovas.

2 mln. gyventojų turintis Krymas nepripažįsta praėjusį mėnesį po prezidento Viktoro Janukovyčiaus į valdžią atėjusios naujos vyriausybės. Rusijos vadovas Vladimiras Putinas šią savaitę taip pat pareiškė, kad dabartinė Ukrainos vyriausybė yra neteisėta, tokiu būdu sustiprindamas Krymo vyriausybės poziciją. S. Aksionovas paprašė Maskvos suteikti pagalbą užtikrinti saugumui regione, kurio gyventojų daugumą sudaro etniniai rusai.

14.56 val. Ekspertai: Kryme veikia Rusijos specnazas

Kariai, kurie neiššovę nei šūvio perėmė kontrolę Kryme, tikriausiai priklauso Rusijos specialiosioms ir oro desantininkų pajėgoms, sako Londone dirbantys karybos ekspertai. Karališkojo junginių tarnybų instituto (RUSI) Rusijos reikalų specialistas Igoris Sutiaginas sakė, kad Kryme pasklidę kariai, dėvintys uniformas be atpažinimo ženklų, naudoja įrangą, būdingą tik Rusijos elitinių specialiųjų pajėgų (specnazo) divizijoms.

„Daliniai, kurie savaitgalį užblokavo pakrančių sargybos objektus, yra specnazas“, – I. Sutiaginas pirmadienį sakė naujienų agentūrai AFP. „Jie yra atpažįstami, nes turi specializuotos įrangos. Tai gali būti 3-oji specnazo brigada iš Toljačio“ – Rusijos miesto Samaros srityje, pridūrė ekspertas. Tie kovotojai yra „žvalgybos giliame priešo užnugaryje ir diversijų ekspertai“, kuriuos palaiko „bent dvi jūrų pėstininkų brigados ir Juodosios ir Baltijos jūros laivynų“, aiškino I. Sutiaginas.

13:51 val. Rusija turi susilaikyti nuo veiksmų, galinčių destabilizuoti situaciją Ukrainoje, sako A. Merkel

Vokietijos kanclerė Angela Merkel trečiadienį paragino Rusiją nesiimti jokių veiksmų, kurie galėtų destabilizuoti situaciją Ukrainoje po to, kai promaskvietiškos pajėgos įtvirtino de facto kontrolę Ukrainai priklausančiame Kryme, kur daugumą gyventojų sudaro rusakalbiai.

13:11 val. Ukrainoje pradėta operacija „Granica“, kurioje dalyvauja Vidaus reikalų ministerija ir Ukrainos Saugumo tarnyba.

Ja siekiama neleisti iš Rusijos teritorijos į Ukrainą atvykti organizuotoms grupėms, atskiriems asmenims, kurie gali dalyvauti ekstremistinio pobūdžio veikloje Ukrainos teritorijoje, ginklų, šaudmenų, sprogmenų gabenime rytine pasienio dalimi, praneša zn.ua.

13:01 val. Maskva „nekontroliuoja“ prorusiškų pajėgų Ukrainoje, teigia Rusijos diplomatijos vadovas

Rusija nekontroliuoja prorusiškų pajėgų, veikiančių Ukrainoje, trečiadienį pareiškė Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas.

12:17 val. Buvęs užsienio reikalų ministras: ES pozicija dėl Ukrainos apgailėtina

Europos Sąjunga (ES) nesiima konkrečių veiksmų prieš Rusiją dėl Krymo okupacijos, todėl jos reakcija yra apgailėtina, sako buvęs Lietuvos užsienio reikalų ministras konservatorius Audronius Ažubalis.

„Kai pažiūri išvadas, matai, kad Europos Sąjungos pozicija yra apgailėtina“, – trečiadienį Seime žurnalistams po Užsienio reikalų komiteto posėdžio sakė eksministras.

12:16 val. Rusijos pajėgos užėmė antrą Ukrainos oro erdvės gynybos raketų bazę

Ukrainos gynybos ministerija pranešė, kad Rusijos pajėgos trečiadienį užėmė dalį antrosios oro erdvės gynybos raketų bazės Kryme, tačiau tvirtino, kad raketų saugykla tebėra kontroliuojama Ukrainos.

11:53 val. Rusijos pajėgos užėmė dalį Ukrainos oro erdvės raketinės gynybos komplekso Kryme

Rusijos pajėgos užėmė dalį Ukrainos priešlėktuvinės raketinės gynybos komplekso Krymo regione, trečiadienį pranešė vienas Ukrainos gynybos ministerijos vietos atstovas.

Tačiau vakarinėje Krymo pakrantėje įsikūrusiame Eupatorijos mieste esančio komplekso vadavietė ir valdymo centras toliau kontroliuojamas Ukrainos kariškių, šaltinis sakė naujienų agentūrai AFP.

09:47 val. Ukrainoje kol kas nevyksta jokie susirėmimai, tačiau didėjant įtampai Kryme, jauni vyrai Kijeve rikiuojasi eilėse ir užsirašo į armiją, pasiruošę imtis ginklų, jeigu kiltų karas su Rusija.

Netiki, kad trauksis

Analitikai ir buvę JAV prezidento Baracko Obamos administracijos pareigūnai sako, kad Rusija veikiausiai neatitrauks savo pajėgų iš Ukrainai priklausančio Krymo pusiasalio, versdama Jungtines Valstijas ir Europą rinktis santūresnę strategiją, mėginant užkirsti kelią prezidentui Vladimirui Putinui brautis į kitus kaimyninės šalies regionus.

Toks scenarijus būtų labai neparankus B. Obamai, kuris yra spaudžiamas pademonstruoti, kad turi svertų paveikti V. Putiną gilėjančiame konflikte tarp Rytų ir Vakarų.

JAV grasino Rusijai imtis ekonominių sankcijų, taip pat kitų santūrių priemonių, tokių kaip sprendimas nutraukti prekybos derybas su Maskva ir nedalyvauti Rusijoje planuojamame surengti Didžiojo aštuoneto (G-8) susitikime.

Tačiau tokie žingsniai netapo svaria priežastimi Rusijos lyderiui atitraukti pajėgas iš Krymo.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi