Naujienų srautas

Pasaulyje2014.03.05 15:47

B. Obama paragino Rusiją atitraukti pajėgas Kryme

Jungtinių Valstijų prezidentas ragina Rusiją atitraukti savo pajėgas Kryme atgal į bazes ir pradėti pusiasalyje tarptautinę stebėjimo misiją.

Jungtinių Valstijų prezidentas ragina Rusiją atitraukti savo pajėgas Kryme atgal į bazes ir pradėti pusiasalyje tarptautinę stebėjimo misiją.

Maskva toliau de facto kontroliuoja Krymą, Vašingtonas tai vadina Rusijos agresijos veiksmais, tačiau Rusijos vadovas Vladimiras Putinas tai neigia.

Tuo metu vakar vakare Rusija paskelbė išbandžiusi tarpžemyninę balistinę raketą. Šalies gynybos ministerija teigia, kad buvo norima išbandyti naują kovinę įrangą. Raketa paleista iš Astrachanės srities prie Kaspijos jūros ir buvo nukreipta į numatytą taikinį kariniame poligone Kazachstane. Amerikiečių pareigūnai teigia, kad Vašingtonas buvo tinkamai iš anksto apie tai informuotas.

Trečiadienį Paryžiuje Jungtinių Valstijų sekretorius Johnas Kerry susitiks su Rusijos diplomatijos vadovu Sergejumi Lavrovu. Jungtinės Valstijos pažadėjo remti Ukrainos suverenitetą ir teritorinį vientisumą bei suteikti Kijevui lengvatinių paskolų.

Apie tai pasakė prezidentas Barackas Obama ir Kijeve viešintis Jungtinių Valstijų valstybės sekretorius J. Kerry.

Tuo metu naujienų agentūra AFP praneša, kad Rusija buvo iš anksto perspėjusi, kad antradienį paleis tarpžemyninę balistinę raketą, pranešė JAV pareigūnai, nesureikšmindami to bandymo, tęsiantis didelei įtampai dėl krizės Ukrainoje. Tos raketos paleidimas buvo įprastas, o JAV vyriausybei apie jį buvo pranešta dar „prieš Ukrainoje prasidedant krizei“.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi