Naujienų srautas

Pasaulyje2014.03.04 19:21

Švedija siunčia savo naikintuvus į Gotlando salą

BNS, ELTA 2014.03.04 19:21

Švedijos ginkluotosios pajėgos pasiuntė papildomas oro gynybos pajėgas į Gotlanto salą, atsakydamos į Rusijos didelio masto karines pratybas Baltijos jūroje, praneša naujienų agentūra TT.

Švedijos ginkluotosios pajėgos pasiuntė papildomas oro gynybos pajėgas į Gotlanto salą, atsakydamos į Rusijos didelio masto karines pratybas Baltijos jūroje, praneša naujienų agentūra TT. Kiek anksčiau netoli Latvijos teritorinių vandenų buvo pastebėti du Rusijos naikuntuvai.

„Taip, mes sustipriname savo pajėgumą kontroliuoti oro erdvę, o tai yra visiškai normalu per dideles pratybas“, – sakoma Švedijos ginkluotųjų pajėgų atstovo Gorano Martenssono pareiškime.

Rusijos naujienų agentūra „Itar-Tass“ pirmadienį pranešė, kad 3,5 tūkst. Rusijos Baltijos karinio laivyno karių dalyvauja „kovinio pasirengimo“ patikrinime prie Kaliningrado krantų.

Tuomet Švedijos gynybos ekspertai pareiškė, kad šiame pranešime nėra „nieko nauja“.

Naujienų agentūrai TT Švedijos ginkluotųjų pajėgų atstovas Philipas Simonas pareiškė, kad Rusijos keliamos grėsmės Švedijai lygis liko nepakitęs. Tačiau pareigūnas nepasakė, kokios karinės pajėgos buvo išsiųstos į Gotlandą, tik paminėjo, kad išsiųstas „tam tikras skaičius „Gripen“ naikintuvų“.

Kariuomenės strategas Stefanas Ringas taip pat pareiškė, jog natūralu, kad ginkluotosios pajėgos siunčia lėktuvus į salą, kuri yra maždaug už 250 kilometrų į pietus nuo Stokholmo.

G. Martenssonas pridūrė, kad ginkluotosios pajėgos nuolat ir atidžiai stebi padėtį Ukrainoje, kur Rusijos kariuomenė sutelkė savo pajėgas aplink karines bazes pietiniame Krymo regione.

Rusijos naikintuvai praskrido prie Latvijos

JAV naikintuvai, šiuo metu pagal NATO misiją patruliuojantys Baltijos jūros padangėje, netoli Latvijos teritorinių vandenų pastebėjo du Rusijos karinius lėktuvus, informavo šalies ginkluotosios pajėgos.

„Neatpažintas lėktuvas praskrido virš neutralių vandenų Baltijos jūroje, netoli Latvijos teritorinių vandenų. NATO naikintuvai F-15 nedelsiant sureagavo ir pakilo“, – pranešė kariuomenė.

NATO naikintuvai nustatė, kad tai buvo du Rusijos naikintuvai Su-24.

Kaip pranešama, rusų kariniai lėktuvai pastaraisiais mėnesiais dažnai pasirodo netoli Latvijos teritorinių vandenų.

Skrydžiai virš neutralių vandenų nėra pažeidimas, tačiau Rusijos lėktuvai nepaisė kelių tarptautinių normų. Todėl NATO naikintuvai buvo priversti pakilti, kad nustatytų ir patvirtintų, jog tai, pavyzdžiui, nėra teroristų užgrobti lėktuvai.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi