Pasaulyje

2014.03.01 09:58

O. Turčynovas: Rusija pradėjo karinę agresiją prieš Ukrainą

DELFI.lt2014.03.01 09:58

Aukščiausiosios Rados pirmininkas ir valstybės vadovas Aleksandras Turčinovas pareiškė, kad Rusija pradėjo karinę agresiją Ukrainos atžvilgiu.

Aukščiausiosios Rados pirmininkas ir valstybės vadovas Aleksandras Turčinovas pareiškė, kad Rusija pradėjo karinę agresiją Ukrainos atžvilgiu.

Tai jis pareiškė vasario 28 dienos vakarą, kreipdamasis per televiziją.

„Rusija, prisidengusi pratybomis, ėmėsi atviros agresijos prieš Ukrainą. Rusijos Federacija įvedė pajėgas į Krymą ir ne tik užgrobė Krymo parlamentą bei Ministrų tarybą, bet ir bando perimti komunikacijos objektus ir karikši dislokacijos vietas“,  sakė jis.

A. Turčinovas taip pat kreipėsi į Rusijos prezidentą Vladimirą Putiną nutraukti provokacijas Kryme.

„Ameniškai kreipiuosi į prezidentą V. Putiną su reikalavimu nedelsiant nutraukti provokaciją ir atšaukti kariškius iš Autonominės Krymo respublikos bei veikti išskirtinai pasirašytų susitarimų ribose“,  pareiškė jis per trumpą spaudos konferenciją Ukrainos parlamente.

A. Turčynovas priminė V. Putinui, jog kartu su Jungtinėmis Valstijomis ir Didžiąja Britanija, Rusija yra Ukrainos neliečiamumo ir teritorinio vientisumo garantas (1994 metų Budapešto memorandumas).

„Aukščiausiosios Rados ir mano asmeniniu prašymu šiuo metu vyksta Jungtinių Tautų (JT) Saugumo Tarybos posėdis. Visas civilizuotas pasaulis palaiko Ukrainą“,  teigė jis.

A. Turčynovas sakė, kad Ukrainos Nacionalinio saugumo ir gynybos taryba parengė planą, kaip normalizuoti padėtį Krymo pusiasalyje.

„Reikalaujame nutraukti provokaciją, reikalaujame normalizuoti padėtį. Mes įsitikinę, kad Ukraina išsaugos savo teritoriją, Ukraina apgins savo nepriklausomybę ir bet kokie bandymai aneksuoti bei įsiveržti turės labai rimtų pasekmių“,  sakė laikinai Ukrainos prezidento pareigas einantis A. Turčynovas.

A. Turčynovas taip pat skelbia, kad padėtis Kryme bus normalizuota artimiausiu metu.

„Kreipiuosi į mūsų kariškius, kurie dabar yra Krymo pusiasalyje. Aš juos palaikau ir jiems dėkoju už tai, kad jie deramai atlieka savo pareigas. Noriu nuraminti civilius gyventojus, kurie nepalaiko separatistinių provokatorių ir užverbuotų agentų šūkių. Padėtis pusiasalyje artimiausiu metu turi būti normalizuota“,  pareiškė jis.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.