Naujienų srautas

Pasaulyje2014.02.28 16:00

ES vis dar neskelbia savo aiškios pozicijos dėl įvykių Kryme

Europos Sąjunga (ES) seka pranešimus iš Krymo ir mano, kad būtinas politinis dialogas sprendžiant susidariusią padėtį, penktadienį sakė Europos Komisijos (EK) atstovas spaudai.

Europos Sąjunga (ES) seka pranešimus iš Krymo ir mano, kad būtinas politinis dialogas sprendžiant susidariusią padėtį, penktadienį sakė Europos Komisijos (EK) atstovas spaudai.

„Situacija Kryme reikalauja politinio sprendimo ir jis gali būti pasiektas tik per visų pusių dialogą. Norime, kad visos pusės elgtųsi kiek galima nuosaikiau ir santūriau šioje situacijoje ir gerbtų teritorinį Ukrainos vientisumą“, –  spaudos konferencijoje kalbėjo EK atstovas spaudai Olivier Bailly.

Neoficialiomis žiniomis, ES užsienio reikalų įgaliotinė Catherine Ashton telefonu penktadienį popiet bendravo su naujuoju Ukrainos premjeru Arsenijumi Jaceniuku ir artimiausiu metu turėtų išplatinti pranešimą apie ES poziciją dėl situacijos Kryme. Kai kurios šalys prašė C. Ashton tokį pareiškimą išplatinti dar ketvirtadienį, tačiau jis nepasirodė. Manoma, kad kai kurios Bendrijos valstybės – pirmiausia Vokietija – nenori dar labiau gadinti bloko santykių su Rusija, todėl pranešimas gali būti nuosaikus.

Užsienio žiniasklaida perspėja, kad gali pasikartoti 2008-ųjų istorija, kai Rusija okupavo dalį Gruzijos teritorijos, o ES ir NATO tam nepasipriešino. 1994 m. Ukrainos teritorinį vientisumą Budapešto memorandumu patvirtino Rusija, Jungtinės Amerikos Valstijos ir Didžioji Britanija, todėl dabar tikimasi šių dviejų Vakarų valstybių griežtos pozicijos dėl įvykių Kryme.

ES diplomatijos vadovė C. Ashton pirmadienį vyksta dar vieno vizito į Kijevą. Kitą savaitę Ukrainoje taip pat lankysis Tarptautinio valiutos fondo ir Europos Sąjungos ekonomikos ir finansų generalinio direktorato pasiuntiniai, kurie aiškinsis, kiek realiai pinigų reikia išgelbėti Ukrainą nuo bankroto.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi