Naujienų srautas

Pasaulyje2014.02.28 14:29

Rusijos protestų lyderiui A. Navalnui skirtas namų areštas

BNS 2014.02.28 14:29

Maskvos teismas penktadienį nurodė skirti Rusijos protestų lyderiui Aleksejui Navalnui namų areštą, patenkindamas pareigūnų, tiriančių įtariamo turto grobstymo bylą, prašymą.

Maskvos teismas penktadienį nurodė skirti Rusijos protestų lyderiui Aleksejui Navalnui namų areštą, patenkindamas pareigūnų, tiriančių įtariamo turto grobstymo bylą, prašymą.

A. Navalnas, kuriam praeitais metais teismas skyrė lygtinę penkerių metų laisvės atėmimo bausmę kitoje byloje dėl turto grobstymo, susijusio su vienu medienos pardavimo sandoriu, kaltinamas kartu su savo broliu Olegu pavogęs ir išplovęs iš viso 51 mln. rublių (3,55 mln. litų) iš kosmetikos bendrovės „Yves Rocher“ ir vienos Rusijos firmos.

Tyrėjai jau anksčiau pareikalavo, kad A. Navalnas pasirašytų pasižadėjimą neišvykti iš Maskvos, tačiau dabar paprašė skirti jam namų areštą, teigdami, kad įtariamasis ne kartą pažeidė nustatytus suvaržymus.

Pagal apylinkė teismo nurodymą A. Navalnas ne tik negalės išeiti iš savo namų Pamaskvyje – jam bus leidžiama bendrauti tik su artimaisiais, tyrėjais ir advokatais.

Veikėjui, kuris išgarsėjo kaip vienas iš pagrindinių prezidento Vladimiro Putino oponentų dėl savo itin populiaraus tinklaraščio, tikriausiai itin skaudus bus teismo nutarimas neleisti jam naudotis internetu.

A. Navalnas taip pat negalės susirašinėti paprastais laiškais ir kalbėtis su žiniasklaida. Namų areštas buvo skirtas iki balandžio 28 dienos, tačiau gali būti pratęstas.

„Išeiti iš namų jam bus leidžiama tik gavus tyrėjų leidimą“, – A. Navalno atstovė Ana Veduta parašė socialiniame tinkle „Twitter“.

A. Navalnas ir jo šalininkai tvirtina, kad ši byla, kaip ir ankstesnė, yra Kremliaus mėginimas pašalinti vieną iš pavojingiausių V. Putino oponentų iš politikos.

Protestų lyderis šiuo metu atlieka savaitės trukmės administracinį areštą, kuris jam buvo skirtas už policijos nurodymų nepaisymą per demonstraciją, kurios dalyviai protestavo dėl grupei V. Putino priešininkų skirtų laisvės atėmimo bausmių.

A. Navalnas turėtų išeiti į laisvę kovo 3 dieną, tačiau pagal teismo nurodymą turės iškart vykti į namų areštą.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi