Naujienų srautas

Pasaulyje2014.02.28 11:18

Gruzija į CAR siųs 150 karių

ELTA 2014.02.28 11:18

Prisidėdama prie Europos Sąjungos (ES) misijos Centrinės Afrikoje Respublikoje (CAR), Gruzija į neramumų apimtą šalį siųs 150-ties karių kontingentą, praneša „EUbusiness“.

Prisidėdama prie Europos Sąjungos (ES) misijos Centrinės Afrikoje Respublikoje (CAR), Gruzija į neramumų apimtą šalį siųs 150-ties karių kontingentą, praneša „EUbusiness“.

Gruzijos gynybos ministras Iraklis Alasanija teigė, kad šitaip šalis „ne tik padės ES, bet ir įvykdys savo moralinius įsipareigojimus“. Tai bus pirmas kartas, kai Gruzijos ir ES šalių kariai dalyvaus bendroje operacijoje.

„Esame būsimi ES ir NATO nariai, taigi mūsų įsipareigojimai šioms organizacijoms taip pat apima įsipareigojimus jų vertybėms“, – Gruzijos parlamente kalbėjo I. Alasanija.

Ministras pabrėžė, kad Gruzija ateityje prisidės ir prie ES karinės mokymų misijos Malyje.

Ministro duomenimis, į misiją CAR įvairios šalys iki šiol pasiūlė 600 karių, tačiau tikėtina, kad netrukus šis skaičius pasieks tūkstantį.

Prancūzų generolas ir operacijos vadas Philippe`as Ponties sakė, kad pirmieji ES kariai į Centrinę Afriką atvyks kovo pradžioje, o pilnas operacinis pajėgumas bus pasiektas balandžio pabaigoje, kai įsigalios 4–6 mėnesių misijos mandatas. Karine misija CAR bus siekiama apsaugoti šalies sostinės Bangio oro uostą ir porą šalia esančių rajonų, kad į šalį galėtų grįžti pabėgėliai, pasitraukę dėl besitęsiančio smurto tarp šalies krikščionių ir musulmonų.

Šalia oro uosto šiuo metu glaudžiasi daugiau kaip 100 tūkst. pabėgėlių, o per neramumus iš šalies pabėgo daugiau kaip milijonas žmonių. Suvaldyti situaciją CAR šiuo metu stengiasi 2 tūkst. Prancūzijos ir 6 tūkst. Afrikos Sąjungos karių.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi