Pasaulyje

2014.02.27 15:44

Ukrainai vadovaus koalicinė vyriausybė, kurios premjeru išrinktas A. Jaceniukas

BNS2014.02.27 15:44

Ukrainos parlamentas ketvirtadienį susitarė, kad šaliai vadovaus koalicinė vyriausybė, o ministrų kabineto vadovo postas siūlomas buvusiam ekonomikos ministrui Arsenijui Jaceniukui.

Ukrainos parlamentas ketvirtadienį susitarė, kad šaliai vadovaus koalicinė vyriausybė, o ministrų kabineto vadovu išrinktas buvęs ekonomikos ministras Arsenijus Jaceniukas.

Proeuropietiškų pažiūrų A. Jaceniukas vadovauti krizės krečiamos šalies vyriausybei patvirtintas iki gegužę planuojamų prezidento rinkimų.

Už šį sprendimą balsavo 371 deputatas iš 417, užsiregistravusių posėdžių salėje.

„Mūsų šalis atsidūrusi prie ekonominės ir politinės griūties slenksčio“, – jis sakė Aukščiausiosios Rados nariams, kai buvo iškelta jo kandidatūra.

Jis taip pat perspėjo, kad šiuo metu kyla grėsmė Ukrainos teritoriniam vientisumui, ir pažadėjo vesti šalį integracijos su Europa keliu.

A. Jaceniukas buvo vienas iš iškiliausių lyderių per pastaruosius tris mėnesius vykusius audringus protestus prieš ankstesnę vyriausybę, kurių kulminacija tapo kruvini susirėmimai praeitą savaitę, nulėmę prezidento V.  Janukovyčiaus nuvertimą ir jo režimo žlugimą.

Apie koalicijos Radoje suformavimą paskelbė parlamento pirmininkas, laikinai einantis valstybės vadovo pareigas Oleksandras Turčynovas.

„Pagal Ukrainos konstitucijos 83-iąjį straipsnį oficialiai skelbiu, kad vasario 27 dieną buvo sukurta ir užregistruota koalicija „Europinis pasirinkimas“, – pareiškė jis per parlamento posėdį.

O. Turčynovas nurodė, kad koalicijoje yra 250 deputatų.

Pasak parlamento pirmininko, koaliciją sudarė frakcijų „Batkivščyna“ („Tėvynė“), UDAR („Smūgis“). „Svoboda“ („Laisvė“), grupių „Ekonominis vystymasis“, „Suvereni europietiška Ukraina“ ir kiti deputatai.

ES laiko O. Turčynovą teisėtu laikinuoju prezidentu

Europos Sąjunga (ES) neabejoja dėl prezidentinių įgaliojimų suteikimo Ukrainos Aukščiausiosios Rados pirmininkui O. Turčynovui teisėtumo, ketvirtadienį pareiškė Europos Komisijos (EK) atstovas Olivier Bailly.

„Ukrainos parlamentas, kuris mums yra teisėta Ukrainos valdžia, prieš kelias dienas triuškinama balsų dauguma priėmė sprendimą, remiantis kuriuo buvo paskirtas (laikinasis) prezidentas. Mums jis yra Ukrainos prezidentas“, – EK atstovas sakė spaudos konferencijoje Briuselyje, atsakydamas į klausimą, ar ES ir toliau laiko Viktorą Janukovyčių teisėtu Ukrainos prezidentu.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt