Naujienų srautas

Pasaulyje2014.02.27 22:42

Pranešama, kad V. Janukovyčius yra Maskvoje

BNS, LRT.lt 2014.02.27 22:42

Gerbiama Rusijos naujienų organizacija praneša, kad nušalintasis Ukrainos prezidentas Viktoras Janukovyčius yra apsistojęs vienoje Kremliaus sanatorijoje visai šalia Maskvos.

Gerbiama Rusijos naujienų organizacija praneša, kad nušalintasis Ukrainos prezidentas Viktoras Janukovyčius yra apsistojęs vienoje Kremliaus sanatorijoje visai šalia Maskvos.

V. Janukovyčius viešumoje nesirodo nuo šeštadienio. Nors Vakarai pripažino naująją Ukrainos vyriausybę, kuri nušalino nuo valdžios jėgos iš sostinės pabėgusį V. Janukovyčių, Rusija vis dar laiko jį teisėtu prezidentu.

RBK trečiadienio vakarą paskelbė, kad V. Janukovyčius yra apsistojęs Barvichos sanatorijoje, vadovaujamai prezidento administracijos turto skyriaus.

To departamento atstovas Viktoras Chrekovas ketvirtadienį sakė naujienų agentūrai „The Associated Press“ neturintis jokios informacijos apie Ukrainos lyderio viešnagę.

RBK pranešimo nebuvo įmanoma patvirtinti, tačiau trečiadienio vakarą prie Barvichos komplekse esančio viešbučio „Ukraina“ buvo neįprastai sustiprintas saugumas: policija stebėjo aplinką iš automobilių, o vestibiulyje budėjo apsaugininkai. Tikėtina, kad tame viešbutyje gali būti apsistoję kai kurie V. Janukovyčiaus sąjungininkai.

Rusijos prezidento Vladimiro Putino atstovas taip pat sakė neturintis jokios informacijos apie V. Janukovyčiaus tikėtiną atvykimą į Maskvą.

RBK nurodė, kad jos šaltinis yra vienas iš turtingiausių Rusijos verslininkų ir kad tą informaciją patvirtino vienas neįvardytas vyriausybės pareigūnas. Tarp agentūros straipsnio autorių buvo įvardyti autoritetingi žurnalistai, tarp jų RBK vyriausioji redaktorė Jelizaveta Osetinskaja, turinti ryšių aukštuose Rusijos verslo sluoksniuose.


Paprašė apsaugos

Rusijos vyriausybė patenkino nušalinto Ukrainos prezidento prašymą užtikrinti jo asmeninį saugumą, ketvirtadienį pranešė vienas saugumo šaltinis.

„Prezidentas Janukovyčius kreipėsi į Rusijos Federacijos valdžią, prašydamas užtikrinti jo asmeninį saugumą, todėl pranešu, kad tas prašymas buvo patenkintas Rusijos Federacijos teritorijoje“, – šaltinio žodžius citavo naujienų agentūra „Interfax“.

Rusijos naujienų agentūra ITAR-TASS anksčiau rašė, kad save vis dar teisėtu Ukrainos prezidentu laikantis V. Janukovyčius Rusijos prašė suteikti jam „asmeninę apsaugą nuo ekstremistų veiksmų“.

„Aš, Viktoras Fiodorovičius Janukovyčius, kreipiuosi į Ukrainos tautą. Toliau laikau save teisėtu Ukrainos valstybės vadovu, išrinktu Ukrainos piliečiams laisvai pareiškus savo valią“, – pažymėjo jis. V. Janukovyčius ITAR-TASS gautame pranešime tikina, kad „viskas, kas dabar vyksta Aukščiausioje Radoje, neturi legitimumo“.

Ukrainos valdžios nurodymus panaudoti jėgą šalies viduje pavadino „nusikalstamais“

V.  Janukovyčius pareiškė, kad bet koks naujosios valdžios įsakymas panaudoti ginkluotąsias pajėgas šalies viduje būtų nusikaltimas.

„Aš, kaip pareigas einantis prezidentas, neleidau Ukrainos ginkluotosioms pajėgoms kištis į besiklostančius vidinius politinius įvykius. Įsakau (nesikišti) ir dabar“, – sakoma V. Janukovyčiaus pranešime, kurį ketvirtadienį gavo Rusijos naujienų agentūra „Interfax“.

„Jeigu kas nors duotų panašius įsakymus (panaudoti jėgą) ginkluotosioms pajėgoms ir jėgos struktūroms, tokie įsakymai būtų neteisėti ir nusikalstami“, – pridūrė nušalintas lyderis.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi