Pasaulyje

2015.09.08 13:45

NATO svarsto galimybę visiškai pasiraukti iš Afganistano

ELTA2015.09.08 13:45

Afganistanui neskubant pasirašyti saugumo susitarimo su JAV, NATO svarsto galimybę iki metų pabaigos išvesti iš šalies visas savo pajėgas, praneša agentūra AFP.

Afganistanui neskubant pasirašyti saugumo susitarimo su JAV, NATO svarsto galimybę iki metų pabaigos išvesti iš šalies visas savo pajėgas, praneša agentūra AFP.

„Mūsų kariškiai planuoja visas galimybes“, – prieš NATO gynybos ministrų susitikimą Briuselyje pareiškė Aljanso generalinis sekretorius Andersas Foghas Rasmussenas. Kartu jis pabrėžė, kad pasitraukti nėra NATO noras ir kad NATO ir toliau pasirengusi apmokyti afganų armiją.

„Tačiau jei nebus teisinio pagrindo, mes negalėsime to daryti. Ir mes 2014-ųjų pabaigoje atitrauksime visus savo karius ir visą įrangą“, – įspėjo A. Foghas Rasmussenas. Jis paragino Afganistano atstovus pasirašyti saugumo susitarimą.

Būsimą NATO misiją Afganistane NATO gynybos ministrai aptars dvi dienas truksiančiame susitikime Briuselyje.

NATO ir Afganistano vyriausybė susitarė iki šių metų pabaigos išvesti iš šalies visas užsienio kovines pajėgas. Tada šalyje liktų tik kariai, apmokantys ir remiantys Afganistano kariuomenę.

Vašingtonas ir Kabulas praėjusiais metais pasiekė vadinamąjį saugumo susitarimą, kuris užtikrina JAV karių teisinę apsaugą po 2014-ųjų. Afganistano lyderių susirinkimas (Loja Džirga) Kabule lapkritį patvirtino šią sutartį, tačiau prezidentas Hamidas Karsai`us atsisakė ją pasirašyti, kol vyksta taikos procesas su Talibanu. Prezidentas pridūrė, kad pasirašius sutartį jis taptų atsakingu už per JAV bombardavimus žuvusius afganistaniečius.

Jei sutartis nebus pasirašyta, atitraukti visas amerikiečių pajėgas pagrasino ir JAV prezidentas Barackas Obama.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt