Pasaulyje

2015.09.08 13:45

V. Putinas įsakė skubiai patikrinti ginkluotųjų pajėgų kovinę parengtį

BNS 2015.09.08 13:45

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas trečiadienį įsakė Gynybos ministerijai skubiai surengti šalies ginkluotųjų pajėgų kovinės parengties kompleksinį patikrinimą Vakarinėje ir Centrinėje karinėse apygardose, nurodė gynybos ministras Sergejus Šoigu.

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas trečiadienį įsakė Gynybos ministerijai skubiai surengti šalies ginkluotųjų pajėgų kovinės parengties kompleksinį patikrinimą Vakarinėje ir Centrinėje karinėse apygardose, nurodė gynybos ministras Sergejus Šoigu.

„Pagal Rusijos Federacijos prezidento įsaką šiandien 14 val. Maskvos laiku (12 val. Lietuvos laiku) netikėtai paskelbta kovinė parengtis Vakarinėje karinėje apygardoje, taip pat kariniuose daliniuose, dislokuotuose jo teritorijoje, Centrinės karinės apygardos 2-ojoje armijoje, oro erdvės ir kosminės gynybos, oro desanto pajėgų, tolimosios ir karinės transporto aviacijos vadovybėje“, – S. Šoigu sakė per pasitarimą Gynybos ministerijoje.

„Aukščiausiasis karinių pajėgų vadas iškėlė uždavinius patikrinti pajėgų parengtį veikti reaguojant į kritines situacijas, keliančias grėsmę šalies saugumui, taip pat antiteroristinio, sanitarinio epidemiologinio ir technogeninio pobūdžio krizes“, – pridūrė ministras.

„Patikrinimą planuojama atlikti nuo vasario 26 iki kovo 3 dienos per du etapus, – sakė S. Šoigu. – Per pirmąjį etapą vasario 26–27 dienomis Generalinio štabo viršininkas turi paskelbti aukščiausio lygio kovinę parengtį, iš anksto neskelbtame patikrinime dalyvaujančius dalinius ir išskleisti juos bendruosiuose kariniuose bei jūrų poligonuose.“

Antrame etape nuo vasario 28 iki kovo 3 dienos Generalinio štabo viršininkui įsakyta surengti „operatyvinius taktinius mokymus Vakarų karinės apygardos 6-ojoje ir 20-ojoje armijose, Centrinės karinės apygardos 2-ojoje armijoje ir oro desanto pajėgų vadovybėje“.

Be to, per antrą patikrinimo etapą bus surengti bendri taktiniai mokymai, dalyvaujant Šiaurės ir Baltijos karinių laivynų daliniams. Dalis 1-osios oro ir priešlėktuvinės gynybos pajėgų vadovybės aviacijos bus perkelta į operatyvinius aerodromus, pasitelkiant degalų papildymo ore lėktuvus.

Šios pajėgos turės „būti pasiruošusios bombardavimui nežinomuose poligonuose“, sakė S. Šoigu.

Ministras pridūrė, kad visuose Vakarų karinės apygardos kariniuose miesteliuose bus patikrinta parengtis vykdyti antiteroristines operacijas, ir pareikalavo, kad kariuomenės vadai kiekvieną dieną raportuotų, kaip vykdomas šis įsakymas.

„Per patikrinimą užtikrinti, kad būtų griežtai laikomasi saugumo normų, ginklų ir šaudmenų priežiūros reikalavimų; užkirsti kelią valstybės, savivaldybių ir privataus turto apgadinimui; imtis priemonių, kad būtų išvengta neigiamo poveikio aplinkai“, – sakė S. Šoigu.

Į nuolatinės dislokacijos vietas daliniai turės grįžti iki kovo 7 dienos.

„Gynybos ministro pavaduotojas Anatolijus Antonovas turi informuoti užsienio karinius atašė apie atliekamą iš anksto neskelbtą kompleksinį dalinių kovinės parengties patikrinimą Vakarų ir Centrinėje karinėse apygardose“, – įpareigojo ministras.

Ankstesnį panašų iš anksto neskelbtą kovinės parengties patikrinimą V. Putinas buvo paskelbęs praėjusių metų liepos 13 dieną Rytų karinėje apygardoje. Tąsyk buvo mobilizuota daugiau negu 80 tūkst. karių.

Tai buvo didžiausias iš anksto neskelbtas ginkluotųjų pajėgų patikrinimas nuo 1991 metų. Po jo V. Putinas pareiškė, kad ketina ateityje surengti daugiau panašių patikrinimų karinėse ir sukarintose struktūrose.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.