Pasaulyje

2014.02.26 10:51

Kryme – ginkluoti Rusijos kariai

15min.lt 2014.02.26 10:51

Kryme laisvai juda sunkvežimiai su rusiškais numeriais, kuriais atvyksta kariai, skelbia unian.net.

Kryme laisvai juda sunkvežimiai su rusiškais numeriais, kuriais atvyksta kariai, skelbia unian.net.

Tinklaraštininko Sergejaus Psarevo filmuotoje medžiagoje matyti, kaip į Didžiąją Jaltą atvažiuoja ginkluoti kariai iš Rusijos. Jam paklausus, kodėl Rusijos karinės pajėgos atvažiavo į Ukrainą, civiliais drabužiais vilkintis vyras puolė šaukti, kad vaizdo kamera būtų išjungta.

Tlt.ru skelbia, kad Rusija savo karius Ukrainoje planuoja laikyti tol, kol šalyje stabilizuosis padėtis. Į Krymą planuojama atgabenti ir daugiau karių – iš Uljanovsko ir Volgos. Rusijos užsienio reikalų ministerija savo karių judėjimo Ukrainoje nekomentuoja.

Buvęs Gruzijos prezidentas Michailas Saakašvilis, kurio šalis yra patyrusi Rusijos atakas, perspėja, kad Vladimiras Putinas tikrai imsis veiksmų ir Ukrainoje. Jo teigimu, pasauliui dabar bus lengviau, kadangi Rusija imsis tokios pačios taktikos, kaip ir Pietų Osetijoje ir Abchazijoje – bus dalinami pasai, rengiamos provokacijos.

„V. Putinas norės panaudoti laivyną, kad užkirstų sąsmauką, jungiančią Krymą su likusia Ukraina“, – M. Saakašvilis sakė savo kreipimesi.

Žiniasklaidoje yra pasirodę pranešimų, kad rusų karinėje bazėje Sevastopolio mieste gali slėptis ir pabėgęs Ukrainos prezidentas Viktoras Janukovyčius.

VIDEO: M.Saakašvilio kreipimasis