Naujienų srautas

Pasaulyje2014.02.26 10:18

Tailando sostinėje vėl aidėjo šūviai, premjerė išskrido į savo politinę tvirtovę

BNS 2014.02.26 10:18

Nežinomi užpuolikai trečiadienį šaudė netoli kelių opozicijos protestuotojų stovyklų Bankoke, o tie incidentai dar labiau padidino įtampą Tailando sostinėje. Tuo metu premjerė išskrido į savo politinę tvirtovę šalies šiaurėje.

Nežinomi užpuolikai trečiadienį šaudė netoli kelių opozicijos protestuotojų stovyklų Bankoke, o tie incidentai dar labiau padidino įtampą Tailando sostinėje. Tuo metu premjerė išskrido į savo politinę tvirtovę šalies šiaurėje.

Smurtas gatvėse, dažnai nukreiptas prieš protestuotojus, tapo beveik kasdienybe per jau beveik keturis mėnesius Tailandą krečiančią krizę, pareikalavusią bent 22 žmonių gyvybių. Dar šimtai žmonių buvo sužeisti.

Policija nurodė, kad užpuolikai trečiadienį paryčiais maždaug per valandos laikotarpį šaudė trijose vietose Bankoke, kur demonstrantai yra įsitvirtinę prie prabangių prekybos centrų ir viešbučių. Per tuos incidentus niekas nebuvo sužeistas.

„Nežinome, kuri pusė šaudė, tačiau užpuolikų tikslas buvo įbauginti“, – naujienų agentūrai AFP sakė nacionalinės policijos atstovo pavaduotojas Anucha Romyananas.

Premjerė Yingluck Shinawatra yra spaudžiama atsistatydinti protestuotojų, reikalaujančių valdžią perduoti nerinktai „liaudies tarybai“, kuri imtųsi kovos su korupcija ir perkama politika.

Jos šalininkai sako nesutiksiantys, kad išrinkta vyriausybė būtų nuversta demonstrantų, kariškių arba teismų, todėl baiminamasi, jog ši priešprieša dar ilgai tęsis.

Ketvirtadienį Yingluck Shinawatra kviečiama stoti prieš kovos su korupcija komisiją, kuri ketina premjerei pateikti kaltinimus dėl subsidijų schemos ryžių augintojams – anot opozicijos, didelės korupcijos židinio.

Jeigu būtų pripažinta kalta, vyriausybės vadovė gali būti pašalinta iš posto ir penkerius metus nebegalėtų dalyvauti politikoje.

Yingluck Shinawatra trečiadienį išskrido į šiaurinį Čiangrajaus miestą apžiūrėti vyriausybės finansuojamų projektų. Premjerė pareiškė, kad tikriausiai negalės dalyvauti Nacionalinės antikorupcinės komisijos posėdyje.

„Aš dar neapsisprendžiau“, – ji sakė žurnalistams, kai buvo paklausta, ar stos prieš komisiją.

Tačiau vienas vyriausybės pareigūnas, pageidavęs neviešinti savo vardo, sakė, kad Yingluck Shinawatra veikiausiai liks šiaurės Tailande iki penktadienio.

Pareigūnai neigė, kad premjerė paspruko nuo protestuotojų, kurie žadėjo ją visur persekioti ir apsiautė vyriausybinius pastatus, kuriuose Yingluck Shinawatra rengdavo ministrų kabineto posėdžius nuo gruodžio, kai demonstrantai užėmė jos būstinę.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi