Naujienų srautas

Pasaulyje2014.02.26 16:52

Ukrainoje formuojama vyriausybė

Ukrainos naujoji vyriausybė bei  jos sudėtis bus paskelbta ir tvirtinama Kijevo Maidano aikštėje trečiadienį. Apie tai pranešama partijos „Tėvynė“ internetinėje svetainėje. Skelbiama, kad liaudies susirinkimas planuojamas 19 valandą vakaro.

Ukrainos naujoji vyriausybė bei  jos sudėtis bus paskelbta ir tvirtinama Kijevo Maidano aikštėje trečiadienį. Apie tai pranešama partijos „Tėvynė“ internetinėje svetainėje. Skelbiama, kad liaudies susirinkimas planuojamas 19 valandą vakaro.

Numatoma, jog naujajame kabinete be politikų bus ir visuomenės atstovų, kad vyriausybės darbas būtų skaidrus ir atviras. Ukrainos Aukščiausioji Rada dėl naujojo ministrų kabineto sudarymo  turėtų apsispręsti ketvirtadienį.

Taip pat Ukrainos prezidento pareigas einantis Aukščiausios Rados pirmininkas Oleksandras Turčynovas trečiadienį perėmė šalies ginkluotųjų pajėgų vyriausiojo vado pareigas, nurodoma jo oficialiame tinklalapyje paskelbtame įsake.

Į premjero postą – du pagrindiniai kandidatai

Į Ukrainos premjero postą pretenduos partijos „Batkivščyna“ („Tėvynė“) parlamentinės frakcijos lyderis Arsenijus Jaceniukas, sakė UDAR („Smūgio) frakcijos lyderio pavaduotojas Vitalijus Kovalčukas.

„Trečiadienį aptarinėjama Arsenijaus Jaceniuko kandidatūra“, – antradienį, po Maidano šalininkų tarybos ir politinių partijų atstovų bendro pasitarimo žurnalistams sakė V. Kovalčukas.

Jis pažymėjo, kad A. Jaceniukas pasitarimo metu neatšaukė savo kandidatūros. Be to, per pasitarimą buvo akcentuojama, kad į premjero postą gali pretenduoti ir deputatas Petro Porošenka, bet jis „niekaip nepakomentavo savo požiūrio į tai“.

UDAR frakcijos lyderio pavaduotojo nuomone, pagrindinis išbandymas būsimos vyriausybės nariams bus situacijos stabilizavimas ir tvarkos įvedimas Ukrainoje.

Pasak V. Kovalčuko, per pasitarimą taip pat buvo keliamas klausimas dėl viso Ukrainos politinio elito liustracijos.

Paskelbė kriterijus

Ukrainos visuomeninio judėjimo „Maidanas“ tarybos paskirti trys atstovai kontroliuos, ar formuojamos naujos vyriausybės nariai atitinka buvusių opozicijos protestuotojų iškeltus kriterijus, trečiadienį pranešė vienas šio judėjimo narys po pasitarimo su politinių partijų atstovais.

Buvęs vidaus reikalų ministras ir Maidano tarybos narys Jurijus Lucenka, kuris buvo išrinktas vienu iš tų pasiuntinių, nurodė, kad iš būsimų ministrų bus reikalaujama turėti darbo atitinkamoje srityje ir vadovavimo patirties, taip pat nebūti susijusiems su korupcija arba žmogaus teisių pažeidimais.

„Siekiant atrinkti kandidatus, trims pilietinės visuomenės aktyvistams – Viktorijai Siumar, Zorianui Škiriakui ir Jurijui Lucenkai – buvo patikėta bendradarbiauti su Maidano (liaudies pasitikėjimo) taryba, kad vyriausybės (nariai) būtų patikrinti pagal šiuos kriterijus“, – sakė J. Lucenka, vadovaujantis judėjimui „Trečioji respublika“.

Jis pripažino, kad „Maidano kriterijai – šiek tiek neaiški sąvoka“, tačiau aiškino, jog bus atsižvelgiama į siūlomų vyriausybės narių „pasiruošimą vykdyti proeuropietiškas reformas, pasiaukojimą, darbą ne sau, o šaliai“.

J. Lucenka pridūrė, kad buvo nutarta, jog vyriausybės politikai bus atsakingi už šalies finansus ir ekonomiką, o socialinės ir humanitarinės krypties ministerijoms vadovauti bus patikėta visuomeninio sektoriaus atstovams.

„Turime laiko iki pietų, kad būtų sudarytas sąrašas“, – pabrėžė J. Lucenka.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi