Pasaulyje

2012.08.20 12:05

JT ambasadorių žmonos vaizdo įraše Sirijos diktatoriaus žmonos prašo stabdyti smurtą šalyje

LRT.lt 2012.08.20 12:05

Jungtinių tautų (JT) ambasadorių žmonos sukūrė vaizdo įrašą, kuriuo kreipiasi į Asmą al-Assad, Basharo al Assado žmoną ir prašo jos padėti stabdyti žudynes šalyje.  

Jungtinių tautų (JT) ambasadorių žmonos sukūrė vaizdo įrašą, kuriuo kreipiasi į Asmą al-Assad, Basharo al Assado žmoną ir prašo jos padėti stabdyti žudynes šalyje. Šis vaizdo įrašas – lyg laiškas ir internetinė peticija, pasirašyta „visų pasaulio moterų“, kuriame britų kilmės Basharo al-Assado sutuoktinės klausiama, „Kas nutiko, Asma?“.

Sheila Lyall Grant, Didžiosios Britanijos JT ambasadoriaus Marko Lyallo žmona ir Vokietijos JT ambasadriaus sutuoktinė Grant Huberta vaizdo įrašu ragina 36-erių metų A. Assad „kovoti už taiką dėl savo žmonių gerovės“.

„Kai kurios moterys rūpinasi stiliumi, o kai kurios – kitais žmonėmis“, – skamba balsas, kai ekrane išsipusčiusios ponios A. Assad nuotrauką keičia žuvusių ir sužeistų Sirijos vaikų kadrai.

Gimusi ir užaugusi vakarų Londone, ji už B. Al-Assado ištekėjo 2000 metų pabaigoje. Tais pačiais metais jis buvo tapo Sirijos prezidentu.

Jos vaiduo prezidento aplinkoje daug dėmesio sulaukė po to, kai opozicionieriai paviešino pirmosios Sirijos poros pasirašytus elektroninius laiškus.

Šie laiškai atskleidė, kad konflikto, kuris pareikalavo tūkstančių žmonių gyvybių, metu ji internetu apsipirkinėjo Londono ir Paryžiaus parduotuvėse ir išleido dešimtis tūkstančių svarų prabangiems juvelyriniams dirbiniams, prašmatniems baldams ir Venecijos stiklo vazai.

„Kai kurios moterys stengiasi dėl įvaizdžio, kai kurios – dėl išlikimo. Sustabdyk savo vyrą ir jo rėmėjus. Nustok būti vien nuošalia stebėtoja. Niekam nerūpi tavo išvaizda, mums svarbūs tavo veiksmai“, – kalbama vaizdo įraše.

JT duomenimis, per konfliktus, kurie prasidėjo prieš 13 mėnesių, jau žuvo 9 tūkst. Sirijos piliečių. Dėl šios priežasties, 57 valstybes vienijanti Islamo bendradarbiavimo organizacija (IBO) savo viršūnių susitikime, kuriame dalyvavo ir ištikimas Damasko sąjungininkas Iranas, sustabdė Sirijos narystę.