Naujienų srautas

Pasaulyje2014.02.25 15:04

Rusija žada nesikišti į Ukrainos įvykius

BNS 2014.02.25 15:04

Maskva antradienį pažadėjo, kad nesikiš į krizę kaimyninėje Ukrainoje, bet sakė, kad šalis neturėtų būti verčiama rinktis tarp Rusijos ir Vakarų.

Maskva antradienį pažadėjo, kad nesikiš į krizę kaimyninėje Ukrainoje, bet sakė, kad šalis neturėtų būti verčiama rinktis tarp Rusijos ir Vakarų.

„Mes patvirtinome savo principinę nesikišimo į Ukrainos vidaus reikalus poziciją ir tikimės, kad visi vadovausis panašia logika“, – sakė užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas.

„Mes suinteresuoti, kad Ukraina būtų Europos šeimos dalis, visomis šio žodžio prasmėmis“, – sakė jis po derybų su Liuksemburgo užsienio reikalų ministru Jeanu Asselbornu.

Tačiau S. Lavrovas pridūrė: „Mėginti primesti pasirinkimą Ukrainai, remiantis principu „Jūs arba su mumis, arba prieš mus“, yra pavojinga ir gali duoti priešingų rezultatų“.

Ministro pastabos signalizuoja numanomą Maskvos pozicijos sušvelnėjimą po S. Lavrovo ministerijos ir premjero Dmitrijaus Medvedevo griežtų pirmadienio pareiškimų.

D.Medvedevas pasibaigusių žiemos olimpinių žaidynių sostinėje Sočyje pareiškė šiuo metu nematantis Ukrainoje legitimių partnerių dvišaliam dialogui.

„Jeigu laikytume vyriausybe žmones, kurie dėvėdami juodas kaukes ir ginkluoti Kalašnikovo automatais laksto po Kijevą, su tokia vyriausybe mums dirbti būtų sudėtinga“, – ironizavo premjeras.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi