Naujienų srautas

Pasaulyje2015.09.08 13:45

V. Janukovyčiaus paieškos detektyvas: niekas jo oficialiai neieško ir niekuo nekaltina

15min.lt, BNS 2015.09.08 13:45

Informacijos apie pasprukusio Viktoro Janukovyčiaus paiešką negavo nė viena Ukrainos teisėsaugos institucija. Teisėsaugos pareigūnai teigia, kad pabėgusio Ukrainos prezidento paieška tėra niekuo nepagrįsti politiniai pareiškimai.

Informacijos apie pasprukusio Viktoro Janukovyčiaus paiešką negavo nė viena Ukrainos teisėsaugos institucija. Teisėsaugos pareigūnai teigia, kad pabėgusio Ukrainos prezidento paieška tėra niekuo nepagrįsti politiniai pareiškimai.

Kaip skelbia zn.ua, Valstybės sienos tarnyba taip pat neturi jokios informacijos apie tai, kad Ukrainos pareigūnams būtų uždrausta išvykti iš šalies. Pareiškimai dėl V. Janukovyčiaus paieškos sklido internete.

Tuo metu oficialios informacijos dėl V. Janukovyčiaus paieškos negavo nė viena teisėsaugos žinyba. Be to, nė viena jų nepanoro prisiimti atsakomybės dėl jo paieškų.

Vidaus reikalų ministerijos (VRM) ryšių su visuomene skyriaus vadovo pavaduotojas Ivanas Babajevas teigė, kad šiuo klausimu neužsiima, ir nukreipė skambinti į Generalinę prokuratūrą. Tuo metu Generalinės prokuratūros spaudos tarnybos vadovė Margarita Velkova tuo pasipiktino: „Tai pareiškė Arsenas Avakovas, atsakingas už VRM, o aš turiu tai pakomentuoti? Neturiu jokios oficialios informacijos. Patikrinau paieškų bazėje, ar yra tokia pavardė, tačiau jos ten nėra.“

Ji taip pat atkreipė dėmesį į tai, kad nėra aišku, kokios „teisenos rėmuose buvo paskelbta V. Janukovyčiaus paieška“. „Ką reiškia dėl masinio nužudymo? Galima daryti politinius pareiškimus, tačiau į bendrą ikiteisminių tyrimų registrą tai įvedama kitaip“, – aiškino ji ir pridūrė, kad tam, jog būtų paskelbta asmens paieška, jam turi būti pareikšti kaltinimai.

Valstybinė pasienio apsaugos taryba taip pat negavo jokių oficialių nurodymų, kad V. Janukovyčiui ar kitiems buvusiems valstybės pareigūnams būtų draudžiama palikti šalies teritoriją.

„Valstybinė pasienio apsaugos tarnyba gauna oficialius dokumentus. Po jų jie ar kiti asmenys pradedami kontroliuoti. Vis dėlto kol kas tokių pareiškimų būta tik internete. Mes esame žemesnioji grandis šioje piramidėje. Jeigu Generalinė prokuratūra, Ukrainos saugumo tarnyba ar VRM įvardys pavardes, mes atitinkamai reaguosime“, – kalbėjo Valstybinės pasienio apsaugos tarnybos viršininko padėjėjas Serhijus Astachovas.

Siūlo V. Janukovyčių atiduoti Tarptautiniam Baudžiamajam Teismui

Antradienį popiet pranešta, kad bylą V. Janukovyčiui iškelti ir paskelbti jo paiešką dar tik rengiasi Kijevo Pečioros rajono rajoninis teismas.

Aukščiausiosios Rados vicepirmininkas Ruslanas Košulynskis antradienį pranešė, kad teismas jau sprendžia klausimą dėl V. Janukovyčiaus paieškos paskelbimo.

R. Košulynskio teigimu, jau antradienį prokuratūrai ketinama perduoti oficialius dokumentus dėl baudžiamosios bylos V. Janukovyčiui iškėlimo. Tai esą pažadėjo generalinis prokuroras Olehas Mahnyckis.

Po šių pareiškimų Aukščiausioji Rada balsavo už tai, kad pabėgęs prezidentas V. Janukovyčius būtų teisiamas už nusikaltimus žmogiškumui Tarptautiniame Baudžiamajame Teisme (TBT), kai bus sučiuptas. Kartu su juo reikalaujama teisti ir kitus buvusius aukščiausius Ukrainos pareigūnus, kurie galėjo prisidėti prie kruvinų protestų malšinimų Kijeve, kur žuvo apie 100 žmonių.

Ana German: V. Janukovyčius yra Ukrainoje

V. Janukovyčiaus patarėja Ana German antradienį naujienų agentūrai „Ukrinform“ pareiškė, kad nušalintasis prezidentas niekur iš Ukrainos neišvyko, bet nepranešė, kur jis yra.

„Jis Ukrainoje. Aš tai žinau. Aš visada turėjau būdų sužinoti, kur jis yra“, – pareiškė A. German, atsisakiusi nurodyti V. Janukovyčiaus buvimo vietą. Tiesa, ji patikslino, kad su V. Janukovyčiumi nesikalbėjo jau kelias dienas.

„Prieš kelias dienas, kai jis buvo Charkove, aš jam nusiunčiau kreipimosi tekstą ir prašiau, kad jį viešai perskaitytų, tačiau prezidentas pasirinko kitą kreipimąsi. Man gaila, kad manęs nebuvo šalia. Aš nebūčiau jam leidusi ištarti kai kurių žodžių, kuriuos jis pasakė. Po to mes su juo nesikalbėjome“, – pasakojo A. German.

„Teisingosios Rusijos“ lyderis V. Janukovyčių vadina išdaviku

Rusijos centro kairiosios partijos „Teisingoji Rusija“ parlamentinės frakcijos vadovas Sergejus Mironovas antradienį pareiškė, kad nuverstas Ukrainos prezidentas V.Janukovyčius yra savo tautos „išdavikas“, taip pat pasisakė už kaimyninės valstybės teritorinį vientisumą.

„Tai, kad ponas buvęs Ukrainos prezidentas Janukovyčius yra Ukrainos, ukrainiečių tautos išdavikas, mano nuomone, niekam nekelia abejonių“, – S. Mironovas sakė žurnalistams.

Jis vadino anekdotiniu paskutinius viešus V. Janukovyčiaus pasisakymus, kurie „pademonstravo visišką jo bejėgiškumą, neryžtingumą, išeičių iš padėties neturėjimą“.

„Nežinai (kaip elgtis) – neužimk posto ir nedaryk sau gėdos, nes kai buvo reali galimybė nutraukti kraujo liejimą, sustabdyti Ukrainos slydimą pilietinio karo link, Ukrainos išdraskymą ir valstybingumo suirimą – jis to nepadarė“, – teigė S. Mironovas, pridūręs, kad istorija tokių klaidų neatleidžia.

Rusija privalo apginti Ukrainoje gyvenančius rusus

Komentuodamas Ukrainos parlamento sprendimą gegužės 25 dieną surengti pirmalaikius prezidento rinkimus, Rusijos politikas išsakė viltį, kad tos šalies visuomenei pavyks suformuoti teisėtą vyriausybę.

Jis taip pat ragino neužmiršti, kad Ukrainoje, kaip rodo oficiali statistika, gyvena 7 mln. etninių rusų.

„Esu absoliučiai įsitikinęs, kad mes, Rusijos Federacija, jokiu būdu neturime užmiršti, kad atsakome už savo tėvynainius ir negalime leisti, kad kas nors tyčiotųsi iš mūsų šventovių, o juo labiau grasintų Rusijos Federacijos piliečių ir Ukrainoje gyvenančių rusų gyvybėms“, – perspėjo S. Mironovas.

Pasak jo, Rusijos parlamentas padarys viską, kas įmanoma, kad apgintų Ukrainoje gyvenančius rusus. „Teisingosios Rusijos“ lyderis taip pat išsakė viltį, jog Ukraina nesubyrės ir kad ta šalis išliks demokratiška bei draugiška Rusijai valstybe.

Vėliau vykusiame Valstybės Dūmos posėdyje S.Mironovas siūlė vyriausybei suteikti darbą Rusijoje iš Ukrainos pabėgusiems milicijos specialiųjų pajėgų „Berkut“, kurios dalyvavo kruvinuose susirėmimuose su opozicijos protestuotojais Kijeve, nariams.

„Kreipkimės į šalies vadovybę – tegul visiems pageidaujantiems „Berkut“ nariams suteikia darbą Rusijoje, o vėliau – pilietybę“, – sakė jis.

S. Mironovas taip pat palaikė ultranacionalistinės partijos LDPR lyderio Vladimiro Žirinovskio iniciatyvą, jog Rusijos pilietybė turėtų būti suteikta visiems Ukrainoje gyvenantiems rusams.

„Teisingosios Rusijos“ lyderis siūlė išplėsti šią iniciatyvą ir sudaryti galimybę įgyti Rusijos pilietybę visiems to pageidaujantiems Ukrainos piliečiams.

Jis pridūrė, kad V. Janukovyčius, kuris „žiūrėjo pro savo langą, kaip žudo beginklius „Berkut“ narius“, yra „išdavikas – menkas, niekingas žmogus“.

„Susimastykite apie to žmogaus frazę: „Sustabdyčiau kraujo liejimą, bet nežinau kaip“. Nežinai – neužimk tokio posto“, – piktinosi S. Mironovas.

„Reikia liautis mindžikuoti – apginkime savo nacionalinius interesus ir mūsų tėvynainių gyvybes Ukrainoje“, – ragino jis.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi