Pasaulyje

2014.02.25 14:53

Norima, kad V. Janukovyčių teistų Tarptautinis Baudžiamasis Teismas

BNS2014.02.25 14:53

Ukrainos parlamentas antradienį balsavo už tai, kad pabėgęs prezidentas Viktoras Janukovyčius būtų teisiamas už „rimtus nusikaltimus“ Tarptautiniame Baudžiamajame Teisme (TBT), kai bus sučiuptas.

Ukrainos parlamentas antradienį balsavo už tai, kad pabėgęs prezidentas Viktoras Janukovyčius būtų teisiamas už „rimtus nusikaltimus“ Tarptautiniame Baudžiamajame Teisme (TBT), kai bus sučiuptas.

Didžiule persvara parlamento patvirtintoje rezoliucijoje šeštadienį nušalintas ir dabar besislapstantis V. Janukovyčius susiejamas su milicijos smurtu prieš protestuotojus, kuris nulėmė daugiau kaip 100 žmonių iš Ukrainos ir kitų valstybių mirtį.

Rezoliucijoje sakoma, kad buvęs vidaus reikalų ministras Vitalijus Zacharčenka ir buvęs generalinis prokuroras Viktoras Pšonka, kurie taip pat yra ieškomi, irgi turėtų būti nusiųsti teisti Hagoje įsikūrusiame TBT.

Už pareiškimą TBT dėl to, kad Ukraina pripažįsta TBT jurisdikciją dėl nusikaltimų žmoniškumui, kuriuos įvykdė Ukrainos aukšto rango pareigūnai ir kurie nulėmė ypač sunkias pasekmes ir masinį Ukrainos piliečių žudymą per taikias protesto akcijas nuo 2013 metų lapkričio 21-osios iki 2014 metų vasario 24-osios, antradienį balsavo 324 deputatai.

Parlamento pareiškime pažymima, kad per tris mėnesius Ukrainoje teisėsaugos organai, veikę pagal aukščiausio rango pareigūnų įsakymus, neproporcingai taikė fizinio spaudimo priemones, specialiąsias priemones ir ginklus taikių akcijų Kijeve ir kituose Ukrainos miestuose dalyvių atžvilgiu.

Visi šie veiksmai, pažymima pareiškime, nulėmė daugiau kaip 100 Ukrainos ir kitų šalių piliečių nužudymą. Buvo sužeista daugiau kaip 2 tūkst. žmonių, kurių 500 šiuo metu yra sunkios būklės.

Pareiškime taip pat sakoma, kad taikiems piliečiams buvo taikomi kankinimai – vandens patrankos, kai oro temperatūra buvo žemiau 10 laipsnių šalčio.

Taip pat pažymima, kad parlamentas pagal Romos statutą pripažįsta TBT jurisdikciją.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.