Naujienų srautas

Pasaulyje2014.02.25 13:05

Naujasis Ukrainos lyderis ragina ES atnaujinti derybas dėl Asociacijos sutarties

BNS 2014.02.25 13:05

Ukrainos prezidento pareigas einantis Oleksandras Turčynovas ir Europos Sąjungos (ES) užsienio politikos vadovė Catherine Ashton pirmadienį per susitikimą aptarė būdus, kaip normalizuoti politinę ir ekonominę situaciją Ukrainoje, sakoma šios šalies parlamento pareiškime.

Ukrainos prezidento pareigas einantis Oleksandras Turčynovas ir Europos Sąjungos (ES) užsienio politikos vadovė Catherine Ashton pirmadienį per susitikimą aptarė būdus, kaip normalizuoti politinę ir ekonominę situaciją Ukrainoje, sakoma šios šalies parlamento pareiškime.

O. Turčynovas siekė, kad ES nedelsdama atnaujintų derybas su Ukraina dėl Asociacijos sutarties, tarp kurios nuostatų bus visapusiška laisvosios prekybos zona ir liberalizuotas vizų režimas tarp Ukrainos ir ES.

„Tebetęsiamas Ukrainos kursas siekti europinės integracijos ir finansinės pagalbos iš ES yra svarbūs faktoriai užtikrinant stabilų, demokratinį Ukrainos vystymąsi“, – sakė jis.

C. Ashton išreiškė paramą Ukrainai ir sutiko su O. Turčynovo nuomone, kad finansinė ES pagalba yra būtina šaliai dėl jos deklaruotų tikslų.

Tuo metu du deputatai pirmadienį pateikė parlamentui rezoliucijos projektą dėl derybų su ES atnaujinimo ir dviejų savaičių termino vyriausybei susitarti dėl sutarties pasirašymo procedūros ir laiko.

Asociacijos sutarties projektą, kurį Ukraina ir ES iš pradžių parafavo 2012 metų kovo 30 dieną, sustabdė buvusio Ukrainos premjero Mykolos Azarovo vyriausybė, kelios dienos prieš tai, kai sutartis turėjo būti pasirašyta per viršūnių susitikimą Vilniuje 2013 metų lapkričio pabaigoje. Tas sprendimas išprovokavo Ukrainoje masinius protestus.

Pirmadienio rezoliucijos projekto autoriai Iryna Heraščenko iš partijos UDAR („Smūgis“) ir Borysas Tarasiukas iš partijos „Batkivščyna“ taip pat pasiūlė konstitucijos pataisas dėl didesnių nepriklausomybės garantijų teisėjams, įstatymo projektą dėl prokuratūrų ir kitus įstatymo projektus, kurių ES nori kaip sąlygų Asociacijos sutarčiai.

Pagal siūlomą rezoliuciją vyriausybei būtų nurodyta siekti finansinės pagalbos iki stojimo į ES – tokios, kokią Bendrija teikia šalims kandidatėms, – ir imtis priemonių įgyvendinti ES sąlygas dėl vizų režimo su Ukraina liberalizavimo.

Pagal rezoliuciją taip pat būtų steigiamas „valstybės komitetas dėl europinės integracijos“.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi