Pasaulyje

2012.08.20 11:41

Mianmare panaikinta žiniasklaidos cenzūra

2012.08.20 11:41

Mianmaro informacijos ministras pranešė, kad šalyje panaikinta žiniasklaidos cenzūra, skelbia BBC.  

Mianmaro informacijos ministras pranešė, kad šalyje panaikinta žiniasklaidos cenzūra, skelbia BBC.

Spaudos tyrimo ir registracijos departamentas paskelbė, kad nuo pirmadienio reporteriai prieš viešindami savo darbus nebeturės jų pateikti cenzoriams. Mianmare žiniasklaida ilgą laiką buvo griežtai kontroliuojama, bet civilių vyriausybė praeitais metai padėjo po truputį mažinti apribojimus.

Spaudos tyrimo ir registracijos departamento vadovas sakė, kad spaudos cenzūra Mianmare galiojo nuo 1964 metų, t. y. lygiai 48 metus ir dvi savaites. Tačiau pareigūnas pridūrė, kad filmai ir toliau bus cenzūruojami.

Pernai į valdžią atėjusi civilių vyriausybė jau buvo žurnalistams pateikusi gaires, pagal kurias jie galėjo rašyti kontroversiškai vertinamomis socialinėmis ir politinėmis temomis. Valdant ankstesnėms vyriausybėms to nebuvo galima nė įsivaizduoti. Apie 300 laikraščių ir žurnalų, kurie rašo ne kontroversiškai vertinamomis temomis, jau buvo leista rašyti be cenzūros. Be to, buvo panaikinti 30 tūkst. tinklalapių taikomi apribojimai ir Mianmaro interneto vartotojai pirmą kartą gavo laisvą prieigą prie politinės informacijos.

Vis dėlto kai kurie žurnalistai baiminasi, kad vis tiek gali atsidurti už įstatymo ribų, jei valdžiai nepatiks jų rašiniai.
 

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.