Pasaulyje

2015.09.08 13:45

Lvovo „Berkut“ kariai atleidimo prašė klūpėdami ant kelių

DELFI.lt 2015.09.08 13:45

Kelios dešimtys Lvovo „Berkut“ darbuotojų pirmadienio, vasario 24 dienos, vakare dalyvavo Lvovo aikštėje šalia paminklo Tarasui Ševčenkai surengtame mitinge.

Kelios dešimtys Lvovo „Berkut“ darbuotojų pirmadienio, vasario 24 dienos, vakare dalyvavo Lvovo aikštėje šalia paminklo Tarasui Ševčenkai surengtame mitinge.

Vietos žiniasklaidos teigimu, pakilę ant specialiai pastatytos scenos jėgos struktūros darbuotojai paprašė susirinkusiųjų atleidimo, skelbia newsru.com

Kaip praneša leidinys „15 minut“, minia privertė „Berkut“ karius klauptis scenoje ant kelių. Reikia pažymėti, kad sprendžiant pagal vaizdo įrašą, karių sprendimas klauptis, regis, buvo savanoriškas ir iš anksto aptartas. Susirinkusieji aikštėje šaukė jiems „Gėda!“ ir mėtė į juos smulkius daiktus. Žmones ramino aktyvistai ir dvasininkas, kuris taip pat buvo ant scenos.

„Noriu atsiprašyti už visus tuos žmones (kad vaikė Kijevo centre vykusių neramumų dalyvius – red.). Nežinau, kas tai buvo. Bet mes juos smerkiame taip pat, kaip ir jūs. Aš noriu atsiprašyti už juos, už visus, kas žudė mūsų žmones, ukrainiečius“, – sakė vienas „Berkut“ atstovas, paėmęs mikrofoną į savo rankas.

Jis taip pat pažadėjo, kad „Berkut“ visada bus tautos pusėje, bei patikino, kad Lvovo būrys vaikant demonstrantus Kijeve nedalyvavo. „Mes ginklo į rankas neėmėme“, – sakė jis.

Tuo pat metu Ukrainos leidinys zaxid.net, remdamasis iš Vidaus reikalų ministerijos Lvovo skyriaus gautais duomenimis, patikslino, kad vasario 11 dieną Kijeve buvo 130 specialiosios paskirties būrio „Berkut“ karių iš Lvovo srities.

Tiesa, nuo scenos „Berkut“ atstovas sakė, kad sulaukę komandos dirbti Kijevo centre, „mes apsisukome ir išvažiavome“.

Reikia pažymėti, kad anksčiau iš Kijevo sugrįžusius jėgos struktūrų darbuotojus Krymo gyventojai sutikdavo plodami.