Pasaulyje

2012.08.20 11:23

Baigta JT stebėtojų misija Sirijoje

ELTA2012.08.20 11:23

Ketvirtadienį Jungtinių Tautų (JT) Saugumo Tarybai priėmus sprendimą oficialiai baigta stebėtojų misija Sirijoje, skelbia BBC.  

Ketvirtadienį Jungtinių Tautų (JT) Saugumo Tarybai priėmus sprendimą oficialiai baigta stebėtojų misija Sirijoje, skelbia BBC.

JT stebėtojų misija buvo skirta kontroliuoti kovų tarp sukilėlių ir vyriausybės pajėgų nutraukimą. Tai buvo buvusio JT specialiojo pasiuntinio Kofio Anano šešių punktų taikos plano dalis, tačiau paliaubos nebuvo įvykdytos.

JT dėl didėjančio smurto šalyje nusprendė nutraukti misiją.

JT pasiuntinį K. Ananą pakeitęs Lakhdaras Brahimis  sekmadienį pranešė, kad jo užduotis yra ne apsaugoti Siriją nuo pilietinio karo, bet nutraukti jį.

"Pilietinis karas yra žiauriausia konflikto rūšis, kada kaimynas žudo kaimyną, o kartais ir savo brolį. Tai baisiausias iš konfliktų, – Prancūzijos televizijai „France 24“ sakė L. Brahimis. – Daug žmonių sako, kad mes turime išvengti pilietinio karo Sirijoje, tačiau aš manau, kad šalyje jau kuris laikas tai vyksta. Būtina nutraukti pilietinį karą ir tai bus nelengva".

K. Ananas iš JT pasiuntinio Sirijoje pareigų pasitraukė rugpjūčio pradžioje. Pasak jo, didėjanti konflikto militarizacija bei vieningumo JT nebuvimas lėmė, kad nebuvo įmanoma įvykdyti stebėtojų misijos užduotį.

Buvusio Alžyro užsienio reikalų ministro 78 metų L. Brahimio paskyrimą į specialiojo pasiuntinio Sirijoje postą sekmadienį pasveikino tarptautinė bendruomenė.

Pareigūnai Damaske taip pat pareiškė paramą naujajam pasiuntiniui.

 

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt