Pasaulyje

2012.08.20 09:49

Kinijos politiko žmona nuteista už žmogžudystę

ELTA 2012.08.20 09:49

Buvusio įtakingo Kinijos politiko žmona Gu Kailai nuteista už britų verslininko Neilo Heywoodo nunuodijimą 2011 metais. Pirmadienį teismas jai skyrė lygtinę mirties bausmę, pranešė BBC.

Buvusio įtakingo Kinijos politiko žmona Gu Kailai nuteista už britų verslininko Neilo Heywoodo nunuodijimą 2011 metais. Pirmadienį teismas jai skyrė lygtinę mirties bausmę, pranešė BBC.

Kinijoje lygtinės mirties bausmės paprastai sušvelninamos iki kalėjimo iki gyvos galvos. BBC reporteris Hefėjaus mieste, kuriame vyko teismas, pranešė, kad Gu Kailai kalėjime praleis mažiausiai 14 metų. Ji buvo teisiama kartu su savo padėjėju. Padėjėjui teismas skyrė devynerių metų laisvės atėmimo bausmę už bendrininkavimą.

Gu Kailai yra buvusio įtakingo Kinijos politiko Bo Xilai žmona. Bo Silajus savo posto neteko kilus skandalui dėl N. Heywoodo mirties. N. Heywoodas, kuris buvo Gu Kailai verslo partneris, kūnas buvo rastas 2011 metais viešbučio kambaryje Čongčingo mieste. Iš pradžių buvo konstatuota, kad verslininkas mirė nuo širdies smūgio. Tačiau po keturių mėnesių Bo Silajaus dešinioji ranka, policijos vadas Wangas Lijunas paspruko į JAV konsulatą ir pareiškė, kad N. Heywoodas buvo nužudytas, o nusikaltimas nuslėptas.

Kinijos valstybinė žiniasklaida pranešė, kad per rugpjūčio 9 dieną vykusį bylos nagrinėjimą kaltinamoji neneigė jai pateiktų kaltinimų ir prisipažino viešbučio kambaryje nunuodijusi N. Heywoodą. Byla buvo nagrinėjama už uždarų durų. Teismo posėdyje dalyvavo du britų diplomatai, bet nebuvo užsienio žiniasklaidos atstovų.

Didžiosios Britanijos ambasada Pekine pareiškė užuojautą N. Heywoodo šeimai ir teigė, kad džiaugiasi, jog Kinija ištyrė jo mirtį ir nuteisė jų manymu už tai atsakingus asmenis. Ambasados pareiškime priduriama, kad Didžioji Britanija Kinijos valdžiai aiškiai pareiškė, jog teismas turėtų atitikti tarptautinius žmogaus teisių standartus ir mirties bausmė neturėtų būti taikoma.