Naujienų srautas

Pasaulyje2015.09.08 13:45

Permainos Ukrainoje: paskelbtas laikinasis prezidentas, nuo V. Janukovyčiaus nusisuka bendražygiai

BNS, LRT.lt, DELFI.lt 2015.09.08 13:45

Išlaisvintos buvusios premjerė Julijos Tymošenko paraginti, ukrainiečiai vis dar būriuojasi Nepriklausomybės aikštėje Kijeve, tačiau sekmadienio rytą čia tvyrojo rami atmosfera. Opozicija aiškinasi, kur dingo prezidentas Viktoras Janukovyčius.

Išlaisvintos buvusios premjerė Julijos Tymošenko paraginti, ukrainiečiai vis dar būriuojasi Nepriklausomybės aikštėje Kijeve, tačiau sekmadienio rytą čia tvyrojo rami atmosfera. Opozicija aiškinasi, kur dingo prezidentas Viktoras Janukovyčius. Prezidento pareigas laikinai eis Oleksandras Turčynovas.

23:07 val. Rusija dėl „blogėjančios padėties“ atšaukia ambasadorių

Rusijos užsienio reikalų ministerija pranešė konsultacijoms atšaukianti savo ambsadorių Kijeve. Diplomato atšaukimo priežastis: „blogėjanti padėtis Ukrainoje“.

21:35 val. „Berkut“ vyrai ant kelių prašė atleidimo

Jaudinanti scena Lucke. 40 „Berkut“ vyrų ant kelių prašė minios atleidimo ir pasiprašė atleidžiami iš tarnybos, praneša unian.net.

21:31 val. Griuvo dar vienas Leninas

Kaip praneša unian.net, Baranovkoje, Žitomirsko srityje, nuversta dar viena Lenino statula.

20:36 val. LRT televizija praneša, kad specialiųjų pajėgų „Berkut“ kariai prašo prieglobsčio sau ir šeimoms Rusijoje ir Baltarusijoje

19:30 val. Minia gina Leniną

Charkove susirinko emocinga minia. Ne Euromaidano šalininkai, o jo priešininkai. Minios tikslas, kaip praneša BBC, yra apginti miesto centre esančią Lenino skulptūrą.

16:53 val. 64 protestuotojai išeina į laisvę

Laikinai Ukrainos vidaus reikalų ministro pareigas einantis Arsenas Avakovas sekmadienį nurodė į laisvę paleisti šią savaitę per riaušes Kijeve sulaikytus 64 protestuotojus, skelbia „RIA Novosti“.

16:52 val. A. Lukašenka: Baltarusijoje Maidano nebus

Paskutiniu Europos diktatoriumi tituluojamas Baltarusijos vadovas Aliaksandras Lukašenka pareiškė, esą Maidanas jo šalyje nepasikartos. „Reikia mokytis iš svetimų klaidų ir neprileisti prie nė menkiausių nestabilumo apraiškų mūsų šalyje“, – Tėvynės gynėjų dieną viešame pasisakyme teigė A. Lukašenka.

16:33 val. Charkovo meras V. Janukovyčių pavadino „istorija“

„Aš pasakiau, kur Viktoras Fedorovyčius, – jis istorijoje“, – sakė meras, oro uoste atsakydamas į žurnalistų klausimą, ar jam žinoma, kur šiuo metu yra į kampą įspeistas šalies lyderis.

16:20 val.  Maidano savigynos pajėgų atstovai šeštadienį vakare prie oro uosto„Kijev“ buvo sustabdę partijos „Batkivščyna“ („Tėvynė“) parlamentinės frakcijos lyderio A. Jaceniuko ir J. Tymošenko kortežą, nes jie nepaisė išvažiavimo taisyklių, per „YouTube“ pranešė Hromadske. tv.

16:00 val. J. Tymošenko paneigė gandus apie savo susitikimą su V. Janukovyčiumi

„Jeigu V. Janukovyčius būtų užėjęs pas mane į kamerą, tai jis iš manęs jau nebebūtų išėjęs, bet važiuotų surakintas grandinėmis į Hagą“, – citavo J. Tymošenko spaudos tarnyba.

16:03 val. J. Tymošenko prašo nesvarstyti jos kandidatūros į premjero postą

Oficialiame partijos „Batkivščyna“ („Tėvynė“) „Twitter“ puslapyje pranešama, kad J. Tymošenko prašo nesvarstyti jos kandidatūros į premjero postą.

15:54 val. Žmonės žuvusiųjų atminimui neša gėles į Maidaną

15:53 val. J. Tymošenko „labai greitai“ susitiks su A. Merkel, sako partija

„Jos susitarė dėl susitikimo, kuris galėtų įvykti labai greitai“, – sakoma partijos „Batkivščyna“ („Tėvynė“) pareiškime, paskelbtame kitą dieną po to, kai J. Tymošenko buvo paleista iš kalėjimo.

15:48 val. Vladimiras Rybakas kaltina V. Janukovyčių melu

„Nebuvau ligoninėje. Jo [V. Janukovyčiaus] pareiškimas yra absurdas“, – teigė buvęs Aukščiausiosios Tarybos pirmininkas V. Rybakas.

15:46 val. Ukrainoje išduoti buvusio biudžeto ministro Oleksandro Klimenkos ir generalinio prokuroro Viktoros Pšonko arešto orderiai

15:44 val. J. Tymošenko sekmadienį telefonu bendravo su pasaulio lyderiais

Pasak unian.net, buvusi Ukrainos premjerė J. Tymošenko telefonu kalbėjosi su Vokietijos kanclere Angela Merkel, JAV senatoriais Johnu McCainu, Richardu Drubinu ir Ch. Murphy, ES plėtros komisaru Stephanu Fuele.

14:54 val. V. Janukovyčiaus partija kaltina jį dėl kraujo praliejimo 

Ukrainos nušalintojo prezidento V. Janukovyčiaus partija sekmadienį apkaltino jį išleidus „nusikalstamus įsakymus“, kurie nulėmė dešimčių žmonių žūtį per pastarojo meto neramumus.

„Ukrainą išdavė, o žmones sudaužė kaktomis. Visa atsakomybė už tai tenka Janukovyčiui ir jo artimiausiam ratui. [...] Smerkiame Janukovyčiaus pabėgimą ir bailumą. Smerkiame išdavystę. Smerkiame nusikalstamus įsakymus, kuriais buvo pakišti paprasti žmonės, kareiviai ir karininkai“, – sakoma Regionų partijos pareiškime.

Tuo pačiu Regionų partijos frakcija pažymi, kad „totalaus bauginimo ir savavališko susidorojimo, situacijos regionuose destabilizavimo bandymai yra nepriimtini demokratinėje visuomenėje“. Pareiškime taip pat sakoma, kad frakcija atstovauja daugiau kaip 10 mln. rinkėjų ir daugiau kaip 1 mln. partijos narių interesams.

14:50 val. L. Linkevičius : ES ir Ukrainos asociacijos sutartis turi būti pasirašyta artimiausiu metu

Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius teigia, kad Europos Sąjungos (ES) ir Ukrainos asociacijos sutartis turėtų būti pasirašoma artimiausiu metu.

„Įsivaizduočiau, kad tas procesas dabar turi tikrai gerą perspektyvą ir jeigu tiktai Ukraina bus pasirengusi, ES turėtų pasirašyti asociacijos sutartį. Ir tai dar nebūtų pabaiga. Kaip mes jau esame teigę viename iš savo pareiškimų vasario 10 dieną, būtų ir tęsinys tos europinės perspektyvos“, – BNS sekmadienį sakė ministras.

Jo manymu, tam turėtų pritarti ir kitos ES šalys.

14:23 val. Rada atšaukė įstatymą, kuriuo buvo išplėstas mažumų kalbų, tarp jų – rusų, naudojimas

Ukrainos Aukščiausioji Rada sekmadienį nebegaliojančiu pripažino 2012 metų įstatymą dėl valstybinės kalbų politikos pagrindų. Už atitinkamą įstatymo projektą balsavo 232 iš 334 posėdžių salėje užsiregistravusių deputatų.

13:58 val. Dėl vyriausybės sudarymo ketinama susitarti iki antradienio

Ukrainos parlamento pirmininkas bei laikinasis šalies prezidentas O. Turčynovas sekmadienį deputatams sakė, kad iki antradienio būtina susitarti dėl Ukrainos vyriausybės sudarymo.

13:18 val. Nušalintas V. Janukovyčių rėmęs užsienio reikalų ministras ir Švietimo ir mokslo ministerijos vadovas

Ukrainos parlamentas sekmadienį nubalsavo už tai, kad būtų atleistas užsienio reikalų ministras Leonidas Kožara, prezidento V. Janukovyčiaus sąjungininkas. Nuo pareigų nušalintas ir Švietimo ir mokslo ministerijos vadovas Dimitrijus Tabačnikas.

13:03 val. Rada pavedė O. Turčynovui laikinai eiti Ukrainos prezidento pareigas

Ukrainos Aukščiausioji Rada sekmadienį naujajam parlamento pirmininkui Oleksandrui Turčynovui pavedė laikinai eiti šalies prezidento pareigas. Už tokį žingsnį balsavo 285 iš 339 parlamento posėdyje užsiregistravusių deputatų.

O. Turčynovas, AFP/Scanpix nuotr.

12:36 val. V. Janukovyčiaus rūmai – valstybei

Ukrainos Aukščiausioji Rada priėmė sprendimą grąžinti valstybės nuosavybėn prabangią prezidento privačią rezidenciją „Меžygirja“, esančią netoli Kijevo. Siūlymui pritarė 324 nariai.

12:13 val. V. Klyčko sieks „modernios Ukrainos“

Kaip praneša BBC, opozicijos lyderis V. Klyčko taip pat ragina protestuotojus likti Maidane. Anot jo, šeštadienio įvykiai – tik mažas žingsnis į priekį. V. Klyčko sakė, kad jo tikslas – paversti Ukrainą modernia Europos valstybe.

„Jeigu man tai pavyks padaryti Prezidento kėdėje, aš pasistengsiu iš paskutiniųjų“, – BBC sakė V. Klyčko.

12:12 val. Ukrainos vidaus reikalų ministro pareigas laikinai einantis A. Avakovas savo vadovaujamoje žinyboje inicijavo tarnybinį tyrimą prieš pareigūnus, kurie gali būti kalti dėl įgaliojimo viršijimo per pastaruosius tris mėnesius šalį krėtusias masines protestų akcijas. Tyrimas pradėtas maždaug 30 pareigūnų.

11:26 val. Ukrainos vidaus reikalų ministro pareigas laikinai einantis Arsenas Avakovas sekmadienį ryte pareiškė nežinąs, kur šiuo metu yra V. Janukovyčius, V. Pšonka, V. Zacharčenka ir O. Klymenka

11:22 val. Trys pagrindiniai kandidatai į Ukrainos premjerus

Ukrainos Aukščiausioje Radoje svarstomos trys pagrindinės kandidatūros į šalies ministro pirmininko postą: ekspremjerės J. Tymošenko, frakcijos „Batkyvščyna“ („Tėvynė“) lyderio A. Jaceniuko ir frakcijoms nepriklausančio deputato P. Porošenkos, pranešė „Batkyvščyna“ frakcijos deputatas Mykola Tomenko.

11:21 val. L. Andrikienė su EP delegacija išvyko į Kijevą

10:23 val. Luganske vykusiame mitinge buvo šaudyta į protestuotojus, vienas jų sužeistas į galvą

20:20 val. V. Janukovyčiaus buvimo vieta išlieka nežinoma


Ukrainos naujienų agentūros, cituodamos Valstybinės sienų apsaugos tarnybos vadovo pavaduotoją, pranešė, kad užsakytam lėktuvui, kuriame buvo V. Janukovyčius, nebuvo leista išskristi iš Donecko miesto Rytų Ukrainoje – prezidento šalininkų bastione.

09:52 val. Neramumai Charkove

Pranešama, kad Charkove buvo pasikėsinta į Maidano protestuotojus Laisvės aikšteje: į minią prieš buvusią vyriausybę nusistačiusių protestuotojų įvažiavo dvi mašinos, praneša vietinė žiniasklaida. Bent du žmonės sužeisti. Teigiama, kad įvykio vietoje šiuo metu dirba policija.

09:51 val. Tarptautinis valiutos fondas yra pasiruošęs padėti Ukrainai

„Ukraina – TVF narė. Jei Ukraina prašo ekonominės ar finansinės pagalbos, esame pasirengę ją suteikti“, – sakė TVF vadovė Christine Lagarde . Tačiau ji pabrėžė, kad TVF „Ukrainoje reikia ko nors, su kuo būtų galima aptarti šiuos klausimus“.

09:26 val. Ukrainos ekspremjeras M. Azarovas išvyko į Rusiją

Ukrainos ekspremjeras Mykola Azarovas paliko šalies teritoriją, pranešė naujienų agentūrai „Interfax“ šaltinis teisėsaugos organuose.

„Jis išvyko į Rusijos Federaciją“, – nurodė šaltinis, tačiau nepatikslino, kada buvęs nušalinto prezidento Viktoro Janukovyčiaus sąjungininkas išvyko iš šalies.

@kgorchinskaya/Twitter nuotr.

Žurnalistai tyrinėja dokumentus, rastus V. Janukovyčiaus viloje, @kgorchinskaya/Twitter nuotr.

Maidane sekmadienį tvyro rami atmosfera

Maždaug 300 žmonių aikštėje žiūrėjo prieš kelerius metus nufilmuotą ekskursiją, kurią prezidentas Viktoras Janukovyčius žurnalistų grupei surengė savo užmiesčio valdose.

Be to, už barikadų Kreščatike vaikštinėja iki 500 protestuotojų, o kiti ilsisi palapinėse ir užimtuose pastatuose.

Tuo tarpu visas barikadas ir prieigas prie Nepriklausomybės aikštės toliau saugo patruliai ir budėtojai; ryte tuose objektuose prasidėjo savigynos pajėgų rotacija.

V. Janukovyčius buvo susitikęs su J. Tymošenko?

Valdžią praradęs Ukrainos lyderis Viktoras Janukovyčius Charkove buvo susitikęs su savo nesutaikoma priešininke ekspremjere Julija Tymošenko iki jos išėjimo į laisvę, tvirtina gerai informuoti šaltiniai jo Regionų partijoje.

Tai naujienų agentūrai „Interfax“ sekmadienio naktį sakė Rusijos Valstybės Dūmos Informacinės politikos komiteto vadovas Aleksejus Mitrofanovas.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi