Pasaulyje

2014.02.22 17:39

V. Janukovyčiaus interviu: tai perversmas, nesitrauksiu

LRT.lt 2014.02.22 17:39

Ukrainos prezidentas Viktoras Janukovyčius teigia neturintis planų trauktis ir įvykius Kijeve pavadino „perversmu“, kurį palygino su Adolfo Hitlerio nacionalsocialistų įsigalėjimu tarpukario Vokietijoje.

Ukrainos prezidentas Viktoras Janukovyčius teigia neturintis planų trauktis ir įvykius Kijeve pavadino „perversmu“, kurį palygino su Adolfo Hitlerio nacionalsocialistų įsigalėjimu tarpukario Vokietijoje.

Kaip nurodė televizija UBN, interviu įrašytas Rytų Ukrainos mieste Charkove, esančiame pasienyje su Rusija.

Įvykius Kijeve V. Janukovyčius apibūdino kaip „vandalizmą, banditizmą ir perversmą“. Jis teigė neišvyksiantis iš Ukrainos ir iš valdžios nesitrauksiantis.

Jo teigimu, parlamento pirmininkas Vladimiras Rybakas atsistatydino, kadangi jį sumušė ir apšaudė.

„Jį vakar sumušė. Jis atvažiavo pas mane – pakeliui šaudė į mašiną. Atvažiavo ir paprašė, kad aš jį pasiimčiau. Aš jį pasiėmiau ir automobiliu išsiunčiau į Donecką“, – sakė Ukrainos prezidentas.

Pasak jo, „lygiai taip pat“ atsitiko ir prezidento administracijos vadovui Andrejui Kliujevui.

V. Janukovyčius teigė, kad „įvairiais būdais“ grasinama Konstitucinio teismo teisėjams, Regionų partijos parlamentarai buvo apmėtyti akmenimis, žmonės palieka partiją dėl spaudimo.

„Bet yra ir išdavikų. Dabar nenoriu apie tai kalbėti, nenoriu įvardinti pavardžių, tegul tai būna jų sąžinės reikalas, jų atsakomybė. Partija pergyveno daug tokių laikų. Mes pergyvenome 2004–2005 metus, kai išėjo apie 200 tūkst. žmonių, tačiau po to atėjo daugiau nei 600 tūkst. Dabar situacija turbūt pasikartos. [Partijoje yra] pusantro milijono. Na, tegu išeina 500 tūkst., nors nemanau, kad tiek daug išeis. Vis tiek partija sveika“, – sakė V. Janukovyčius.

Pasak jo, Ukrainoje šiuo metu kartojasi situacija, kai ketvirtajame dešimtmetyje į valdžią Vokietijoje atėjo nacionalsocialistų partija.

„Mes matome nacistinį pakartojimą, kai trisdešimtaisiais metais į valdžią Vokietijoej, Austrijoje atėjo nacistai. Tai pakartojimas. Uždraudinėjo partijas. Dabar tas pats. Uždraudžia Komunistų partiją, Regionų partiją (...), persekioja, muša žmones. Deginami namai, ofisai. Daugiau nei 200 Regionų partijos biurų Ukrainoje sudeginta“, – sakė Ukrainos prezidentas.