Pasaulyje

2015.02.12 21:37

J.Assange'as kreipėsi į pasaulį: dėkoju už pagalbą ginant mano teises

ELTA2015.02.12 21:37

Sekmadienio popietę į pasaulio žiniasklaidą kreipėsi šiuo metu Londone Ekvadoro ambasadoje prieglobstį gavęs „WikiLeaks“ įkūrėjas Julianas Assange`as.  

Sekmadienio popietę į pasaulio žiniasklaidą kreipėsi šiuo metu Londone Ekvadoro ambasadoje prieglobstį gavęs „WikiLeaks“ įkūrėjas Julianas Assange`as.

Pasirodęs viešumoje jis padėkojo Ekvadorui už pagalbą ginant jo teises ir suteikiant prieglobstį.

„Esu dėkingas Argentinos, Libijos, Brazilijos, Čilės, Bolivijos, Salvadoro, Hondūro, Meksikos, Nikaragvos, Peru, Venesuelos ir kitų Lotynų Amerikos šalių gyventojams ir valdžioms“, – dėkojo J. Assange`as.

Taip pat viešoje kalboje jis išsakė padėką JAV, Didžiosios Britanijos, Švedijos ir Australijos žmonėms, kurie jį palaikė per visus teismų maratonus. „Ačiū už palaikymą tuo metu, kai net šalių valdžia nepalaikė“, – sakė J. Assange`as.

„WikiLeaks“ įkūrėjas savo kalboje atsiprašė savo šeimos, kad negali su jais būti, bet pažadėjo, kad jie vėl bus greitai kartu.

„WikiLeaks“ įkūrėjas kalbėdamas iš Ekvadoro ambasados Londone, taip pat paragino JAV prezidentą Baracką Obamą sustabdyti „raganų medžioklę" prieš jo tinklalapį, paskelbusį daugybę slaptų Vašingtono dokumentų.

„Prašau prezidento Obamos pasielgti teisingai, Jungtinės Valstijos privalo atsisakyti savo raganų medžioklės prieš „WikiLeaks“, – sakė J.Assange`as, darydamas savo pirmą viešą pareiškimą po to, kai Ekvadoras jam suteikė politinį prieglobstį.

Kaip praneša cnn.com, J. Assange`o advokatas prašo, kad jo atstovaujamam asmeniui būtų suteikta galimybė sėkmingai nukeliauti į Ekvadorą.

„Ponas Assange`as ir toliau kovos už savo teises“, – kalbėjo žmogaus teisių ekspertas Baltasaras Garzonas. Taip pat pranešama, kad „WikiLeaks“ įkūrėjo komanda imsis teisėtų veiksmų, tačiau kokių konkrečiai – nepranešama.