Naujienų srautas

Pasaulyje2014.02.21 09:00

Kinija pasipiktinusi B. Obamos susitikimu su Dalai Lama

BNS 2014.02.21 09:00

Kinija penktadienį paragino JAV prezidentą Baracką Obamą atšaukti planuotą susitikimą su Tibeto dvasiniu lyderiu tremtyje Dalai Lama.

Kinija penktadienį paragino JAV prezidentą Baracką Obamą atšaukti planuotą susitikimą su Tibeto dvasiniu lyderiu tremtyje Dalai Lama.

„Kinija griežtai tam nepritaria“, – sakoma Užsienio reikalų ministerijos atstovės Hua Chunying pareiškime, kuris buvo paskelbtas ministerijos interneto svetainėje.

„Raginame JAV rimtai vertinti Kinijos susirūpinimą ir tuoj pat atšaukti planuojamą susitikimą“, – sakoma pareiškime.

Kinija vadina Dalai Lamą „vilku avies kailyje“ ir kaltina jį siekiant nepriklausomybės Tibetui.

Hua Chunying sakė, kad Kinija „jau pateikė rimtus nusiskundimus“ Jungtinėms Valstijoms dėl to planuojamo susitikimo Baltuosiuose rūmuose, apie kurį anksčiau paskelbė JAV.

„JAV lyderio susitikimas su Dalai yra šiurkštus kišimasis į Kinijos vidaus reikalus, rimtas tarptautinių santykių kodeksų pažeidimas ir rimtai pakenks Kinijos ir JAV santykiams“, – sakė Hua Chunying.

Kinija jau dešimtmečius prieštarauja užsienio figūrų susitikimams su Dalai Lama, kuris 1959 metais pabėgo į Indiją po nesėkmingo sukilimo prieš kinų valdymą.

Šis gerbiamas budistų lyderis sako, kad palaiko didesnę autonomiją tibetiečiams, o ne nepriklausomybę.

Tačiau įtampa tarp tibetiečių ir kinų valdžios yra labai didelė.

Pastaraisiais metais daugiau kaip 120 tibetiečių susidegino protestuodami prieš tai, ką vadina Kinijos vyriausybės priespauda ir kontrole dėl jų religijos.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi