Pasaulyje

2012.08.18 16:40

Čekijos policija sulaikė „A. B. Breiviko mėgdžiotoją“

LRT.lt2012.08.18 16:40

Čekijos policija sulaikė vyrą, planavusį įvykdyti panašius išpuolius, kokius Norvegijoje surengė Andersas Behringas Breivikas. 

Čekijos policija sulaikė vyrą, planavusį įvykdyti panašius išpuolius, kokius Norvegijoje surengė Andersas Behringas Breivikas.

Anot pareigūnų, jo bute rastas automatas, sprogmenų, šovinių ir policininkų uniformų. 29 metų vyras rytiniame Ostravos mieste sulaikytas prieš savaitę, praneša BBC.

Policininku persirengęs A. B. Breivikas Oslo centre susprogdino bombą, o vėliau netoliese esančioje saloje nušovė 69 žmones.

BBC korespondentas Prahoje teigia, kad Ostravos policijos dėmesį patraukė tai, kad jis susirašinėdamas elektroniniu paštu naudojo Breiviko pavardę.

Policija įtariamojo butą apieškojo rugpjūčio 10 dieną, tačiau detales apie tai, ką ten rado, paviešino tik dabar.

Teigiama, kad policija jo butą apieškojo gavusi informacijos, kad jis planuoja susprogdinti didelį sprogstamąjį užtaisą, pagamintą iš aviacinės bombos.

Anot BBC korespondento, kai vyras buvo sulaikytas, jis su savimi turėjo nuotolinį detonatorių.

Spaudos konferencijoje policija teigė nežinanti, koks buvo įtariamojo taikinys, tačiau teigė, kad rasti sprogmenys, ginklai ir amunicija yra tinkami naudoti.

2011 metų liepos 22 dieną kairiojo sparno ekstremistas A. B. Breivikas susprogdino bombą prie vyriausybinio pastato Osle, pražudydamas 8 žmones. Po to jaunimo stovykloje Utiojos saloje jis nušovė dar 69 žmones.

Kitą savaitę teisėjai turėtų paskelbti, ar jis pakaltinamas. Nuo sprendimo priklausys, ar jis turės atlikti ilgą bausmę kalėjime, ar bus išsiųstas į saugomą psichiatrinę ligoninę. 

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.