Naujienų srautas

Pasaulyje2014.02.18 21:21

L. Linkevičius: padėtis Ukrainoje tampa vis mažiau kontroliuojama

BNS 2014.02.18 21:21

Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius antradienį paragino Ukrainos Vyriausybę ir opozicijos lyderius grįžti prie derybų dėl naujos Vyriausybės, ir perspėjo, kad dėl provokacijų padėtis šalyje tampa vis mažiau kontroliuojama.

Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius antradienį paragino Ukrainos Vyriausybę ir opozicijos lyderius grįžti prie derybų dėl naujos Vyriausybės, ir perspėjo, kad dėl provokacijų padėtis šalyje tampa vis mažiau kontroliuojama.

Ministro teigimu, Kijevo gatvėse atsiranda ginkluotų žmonių ir provokatorių, kurie nenori konstruktyvaus dialogo.

„Galime stebėti situaciją, kai plečiasi susirėmimų zonos, gatvėse matyti ginkluotų žmonių. Yra nemažai provokatorių, kurie nenori konstruktyvaus dialogo ir nenori, kad derybų keliu būtų rasta išeitis iš krizės, ir naudoja bet kokias priemones“, – BNS telefonu iš Vašingtono sakė ministras

Ukrainos opozicijos atstovai antradienį pranešė, kad per susirėmimus su pareigūnais Kijeve žuvo trys protestuotojai, dar 150 buvo sužeista. Ukrainos vidaus reikalų ministerija skelbia apie tris sužeistus pareigūnus.

„Sunku pasakyti, kas pradėjo šios dienos provokacijas, bet tai įrodo, kad padėtis tampa vis mažiau kontroliuojama“, – BNS sakė L. Linkevičius.

„Visi tie, kas atsako už situaciją – ne tik Vyriausybė, bet ir opozicijos lyderiai – turi padaryti viską, kad būtų grįžta prie normalaus dialogo“, – teigė ministras.

Pasak jo, tolesnei konfrontacijai sustabdyti būtina konstitucinė reforma ir nauja Vyriausybė.

„Rada turėtų būti pasiruošusi priimti sprendimus, dėl kurių buvo iš principo sutarta – pirmiausia svarbu, kad būtų sprendimai dėl konstitucinė reformos ir sudaryta techninė koalicinė vyriausybė. Tada galbūt būtų galima išvengti tolesnės konfrontacijos“, – kalbėjo JAV viešintis Lietuvos užsienio reikalų ministras.

Ukrainoje jau keli mėnesiai tęsiasi prieš prezidentą Viktorą Janukovyčių nukreipti protestai. Demonstracijos prasidėjo prezidentui atsisakius pasirašyti asociacijos ir laisvos prekybos sutartį su Europos Sąjunga (ES) ir pasirinkus glaudesnius santykius su Rusija.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi