Pasaulyje

2015.09.08 13:45

Sočyje sulaikytos dvi „Pussy Riot“ narės – vėl laisvėje

BNS, ELTA2015.09.08 13:45

Rusijos merginų grupės „Pussy Riot“ narės Nadežda Tolokonikova ir Marija Aliochina po sulaikymo Sočyje vėl paleistos. Tai „Twitter“ tinkle paskelbė N. Tolokonikova

Rusijos merginų grupės „Pussy Riot“ narės Nadežda Tolokonikova ir Marija Aliochina po sulaikymo Sočyje vėl paleistos. Tai „Twitter“ tinkle paskelbė N. Tolokonikova

Jaunos moterys teigia buvusios sulaikytos antradienį Sočio centre. Kartu suimti ir keli kiti aktyvistai.

„Jie policijos nuovadoje naudojo smurtą. Jie mus mušė. Kad jie su mumis taip elgėsi, siaubinga... Mes buvome sužalotos. Mes skųsimės“, – rašė N. Tolokonikova.

Remiantis „Twitter“ žinute, „Pussy Riot“ narės buvo sulaikytos ir praėjusį šeštadienį. Tada jos esą 20 valandų buvo tardomos rusų tarnybų.

Moterys antradienį buvo areštuotos Sočio centre, maždaug 30 km į šiaurę nuo pagrindinių olimpinių objektų.

N. Tolokonnikova sakė, kad su M. Aliochina Sočyje buvo jau daugiau kaip parą ir kad atvyko su tikslu atlikti naują dainą pavadinimu „Putinas jus išmokys, kaip mylėti tėvynę“.

Ji pridūrė, kad prieš areštą jos jau buvo surengusios „tam tikrų olimpinių performansų“, bet daugiau detalių nepateikė.

Abi jos anksčiau smerkė projektą surengti olimpiadą, kurio priešakyje stovi V. Putinas, ir ragino boikotuoti Sočio žaidynes.

Radikali meno grupė „Voina“ („Karas“), kuriai vadovauja N. Tolokonikovos vyras Piotras Verzilovas, sakė, kad drauge su „Pussy Riot“ moterimis buvo areštuoti dar septyni žmonės.

Pasak N. Tolokonikovos, buvo areštuota ir trečia „Pussy Riot“ narė, kurios vardas neskelbiamas.

Jos policijos mikroautobusu buvo išvežtos į nuovadą Adlerio rajone, kuris yra arčiau olimpinių objektų.

2012 metais N. Tolokonnikova ir M. Aliochina už chuliganizmą iš religinės neapykantos buvo nuteistos dvejus metus kalėti, bet gruodžio pradžioje buvo paleistos pagal Kremliaus paremtą amnestiją.

Jų įkalinimas iš mažai žinomų feminisčių ir pankių, surengusių kelis „partizaninius“ performansus Maskvoje, pavertė jas pasaulinėmis žvaigždėmis, simbolizuojančiomis kitokios nuomonės slopinimą valdant V. Putinui.

Jos sulaukė paramos iš tokių garsenybių kaip Madonna, Yoko Ono ir Mianmaro kovotoja už demokratiją Aung San Suu Kyi.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt