Naujienų srautas

Pasaulyje2014.02.17 23:11

Ukrainoje nuo atsakomybės bus išlaisvinti 268 protestuotojai

Ukrainoje aktyvistams atlaisvinus užimtus valdžios institucijų pastatus pirmadienį įsigaliojo mainais vyriausybės pažadėta amnestija per protestus suimtiesiems aktyvistams.

Ukrainoje aktyvistams atlaisvinus užimtus valdžios institucijų pastatus pirmadienį įsigaliojo mainais vyriausybės pažadėta amnestija per protestus suimtiesiems aktyvistams.

Ivano Frankivsko administracija – viena iš paskutiniųjų, kurias aktyvistai buvo užėmę, ir paliko, uolesni net pasirūpino netvarka, išsinešė šiukšles. Pastatus valdžiai gražinti padeda tarpininkaujantys Šveicarijos atstovai, ši šalis pirmininkauja Europos Saugumo ir Bendradarbiavimo organizacijai, kuri sukurta tokioms krizėms kaip ši spręsti. Pasitraukus protestuotojams valdžia laikosi pažado ir skelbia amnestiją.

„Įstatymas įsigalioja vasario 17 d. Tai reiškia, kad nuo atsakomybės bus išlaisvinti du 268 įtariamieji, 108 bylos bus nutrauktos“, – teigė Ukrainos vyriausiasis prokuroras Viktoras Pšonka.

„Tai labai svarbus procesas, nes juo įrodėme, kad nepaliekame savo aktyvistų. Parodėme, kad tie, kurie kovoja su režimu, bus apsaugoti“, – sakė partijos „Laisvė“ lyderis Olehas Tyahnybokas.

Valdžia dalį protestuotojų paleido ir anksčiau, bet amnestija visų suimtųjų neapima. Tik tuos, kurie suimti nuo gruodžio 27 d. iki vasario 2 d., o Maidano judėjimas prasidėjo dar lapkričio pabaigoje, kai Viktoras Janukovyčius Vilniuje nepasirašė laisvosios prekybos sutarties su Europos Sąjunga.

Štai kodėl kai kurie aktyvistai pyksta dėl barikadas ardančio buldozerio, abejoja ar vertėjo nusileisti ir žada bent jau palapinių miestelį Kijevo centre laikyti tol, kol nepasitrauks prezidentas. Opozicijos lyderiai, tiesa, reikalavimų V. Janukovyčiui atsistatydinti neatsisako ir žada toliau siekti konstitucinės reformos, kuri apribotų prezidento galias ir daugiau jų perduotų parlamentui.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi