Naujienų srautas

Pasaulyje2012.08.17 19:52

Sirijai gresia humanitarinė katastrofa

ELTA 2012.08.17 19:52

Sirijoje tęsiantis mūšiams tarp sukilėlių ir prezidento Basharo al Assado pajėgų, šaliai gresia humanitarinė katastrofa. 

Sirijoje tęsiantis mūšiams tarp sukilėlių ir prezidento Basharo al Assado pajėgų, šaliai gresia humanitarinė katastrofa.

Besiribojančiame užsienyje jau užregistruota daugiau kaip 170 tūkst. sirų pabėgėlių, penktadienį Ženevoje pranešė Jungtinių Tautų Pagalbos pabėgėliams organizacija (UNHCR). Vien tik antradienį ir trečiadienį iš Alepo, Idlibo ir Latakijos į Turkiją pabėgo 3,5 tūkst. žmonių.

„Į Turkiją pabėgusių sirų skaičius gerokai išaugo“, – sakė UNHCR atstovas Adrianas Edwardsas.

Beveik 65 tūkst. pabėgėlių gyvena devyniose pabėgėlių stovyklose Turkijoje. 40 proc. jų sieną kirto rugpjūtį. Į Jordaniją naktį į penktadienį atvyko 1 tūkst. Sirijos pabėgėlių. Čia iš viso yra 47 tūkst. sirų.

Sirai pabėgėliais tampa ir savo pačių šalyje. Organizacijos duomenimis, 1,2 mln. žmonių paliko savo namus. Daugelis jų gyvena mokyklose arba kituose visuomeniniuose pastatuose.

JT vertinimu, 2,5 mln. sirų būtina pagalba. Be to, gresia epidemijos. Kaimiškose teritorijose aplink Damaską daugėja viduriavimo atvejų. 

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi