Pasaulyje

2014.02.16 17:17

Po audringos M. Mursi pradžios, teismas paskelbė pertrauką

BNS2014.02.16 17:17

Nušalintasis Egipto prezidentas Mohamedas Mursi sekmadienį prasidedant jo teismo procesui dėl šnipinėjimo pareiškė, kad yra užčiauptas garsui nepralaidžioje kaltinamųjų vietoje, o jo advokatai protestuodami išėjo iš teismo salės.

Nušalintasis Egipto prezidentas Mohamedas Mursi sekmadienį prasidedant jo teismo procesui dėl šnipinėjimo pareiškė, kad yra užčiauptas garsui nepralaidžioje kaltinamųjų vietoje, o jo advokatai protestuodami išėjo iš teismo salės.

Teismas paskelbė pertrauką iki vasario 23 dienos, kad advokatų sindikatas paskirtų naujus gynėjus.

Tai jau trečias M. Mursi procesas nuo jo nušalinimo liepos mėnesį. M. Mursi, kuris per ankstesnius procesus šaukė, kad yra teisėtas išrinktas Egipto lyderis, sakė, kad teismas bando jį nutildyti.

„Dalyvaujame farse, visa tai dėl to, kad bijote manęs. Jūs bijote, kad prezidentas kalba“, – sušuko M. Mursi.

„Jeigu šis farsas tęsis, neateikit į teismą“, – savo gynybai pasakė jis.

Gynybos komandos narys Mohamedas Selimas al Awa AFP sakė: „Pasitraukėme, kol teismas pašalins stiklinį narvą, šiandien neisime į salę“.

Garso nepraleidžiantis narvas turi neleisti M. Mursi ir kitiems atsakovams trukdyti posėdžiams. Sekmadienį 20 atsakovų buvo atvežti į teismą; tarp jų buvo ir nušalintasis islamiškų jėgų prezidentas, kuris su vienu buvusiu padėjėju, Musulmonų brolijos aukščiausiuoju vadovu Mohamedu Badie ir jo pavaduotoju Khairatu al Shateru buvo nuvestas į atskirą kaltinamųjų vietą.

Tarp kaltinamųjų yra buvę prezidento padėjėjai ir garsus politologas Emadas Shahinas, kuris yra teisiamas už akių.

Ši naujausia byla yra dalis nepaliaujamos vyriausybės kampanijos prieš metus prezidento poste dirbusį M. Mursi ir jį remiančias islamiškas jėgas, kuri prasidėjo kariškiams jį liepos 3 dieną nušalinus.

M. Mursi ir dar 35 atsakovai, tarp jų – buvę padėjėjai ir jo Musulmonų brolijos lyderiai, yra kaltinami „šnipinėjimu tarptautinei Musulmonų brolijos organizacijai, jos kariniam sparnui ir (palestiniečių) judėjimui „Hamas“.

Jie taip pat kaltinami „teroro išpuolių vykdymu šalies teritorijoje prieš valstybės turtą, institucijas ir jų darbuotojus siekiant skleisti chaosą“.

Jeigu bus pripažinti kaltais, jiems gali grėsti mirties bausmė.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

 

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt