Naujienų srautas

Pasaulyje2014.02.16 16:23

A. Jaceniukas paskelbė apie opozicijos vyriausybės formavimą

BNS 2014.02.16 16:23

Ukrainos opozicinės parlamentinės frakcijos „Batkyvščyna“ („Tėvynė“) lyderis Arsenijus Jaceniukas patvirtino, kad atmeta pasiūlymą vadovauti šalies vyriausybei.

Ukrainos opozicinės parlamentinės frakcijos „Batkyvščyna“ („Tėvynė“) lyderis Arsenijus Jaceniukas patvirtino, kad atmeta pasiūlymą vadovauti šalies vyriausybei.

„Jūs girdėjote apie tai, kaip Viktoras Janukovyčius pasiūlė man premjero postą. Mano atsakymas Janukovyčiui toks: manęs už postus nenupirksi, pone prezidente. Pirkite savo pakalikus“, – sekmadienį sakė A. Jaceniukas per mitingą Nepriklausomybės aikštėje Kijeve.

Jis taip pat pareiškė, kad opozicija formuoja savo vyriausybę ir kad tai yra bendras visų opozicijos lyderių ir buvusios premjerės Julijos Tymošenko sprendimas.

A. Jaceniukas pridūrė, kad opozicija neketina dėl konstitucinės reformos derėtis Aukščiausiosios Rados pirmininko Volodymyro Rybako kabinete ir reikalauja balsavimo dėl atitinkamo projekto šį antradienį.

„Mūsų su jumis kova – tai ne pokalbiai. Aš noriu būti su jumis garbingas ir atviras. Ar tikiu derybų rezultatyvumu? Praktiškai netikiu. Užteks žodžių, reikia veiksmų. Būtent todėl jokių slaptų derybų parlamento pirmininko kabinete. Teikiame salėje ir balsuojame – kas „už“ Ukrainą, o kas „prieš“, – sakė A. Jaceniukas.

Jis taip pat pranešė, kad antradienį parlamentas turi pateikti balsavimui potvarkį dėl grįžimo prie 1996 metų konstitucijos redakcijos.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi