Pasaulyje

2014.02.15 15:01

Sirijos konfliktas: JT specialusis pasiuntinys atsiprašė sirų už nesėkmingas derybas

ELTA2014.02.15 15:01

Sirijos konflikto šalims nepavyko susitarti dėl trečiojo derybų Ženevoje etapo datos, praneša užsienio žiniasklaida, remdamasi Sirijos opozicijos atstovu Ahmadu Jakalu.

Sirijos konflikto šalims nepavyko susitarti dėl trečiojo derybų Ženevoje etapo datos, praneša užsienio žiniasklaida, remdamasi Sirijos opozicijos atstovu Ahmadu Jakalu.

„Tai buvo trumpas susitikimas, per kurį išsiskyrė šalių nuomonės kai kuriais klausimais. Ponas Lakhdaras Brahimis nepaskyrė trečiojo derybų etapo datos, tik leido aiškiai suprasti, kad trečiasis etapas bus“, – sakė A. Jakalas, informuoja „Reuters“.

„Aš noriu atsiprašyti Sirijos tautos už tai, kad mums nepavyko pateisinti jų lūkesčių“, – L Brahimio žodžius cituoja „Al Arabiya“. Pasak jo, vyriausybė vėl atsisakė aptarti klausimą dėl pereinamojo valdžios organo.

Šeštadienį pasibaigė rytinė Sirijos taikos derybų etapo sesija.

Damasko ir opozicijos delegacijoms nepavyko susitarti dėl nei vieno numatyto punkto.

Penktadienį vyko tik viena konsultacijų sesija, bet L. Brahimis su Sirijos vyriausybės ir opozicijos delegacijomis dar kalbėjosi atskirai. Per susitikimą Sirijos vyriausybės delegacija išsakė „didelį apgailestavimą“, kad antrojo taikos derybų etapo metu „nepasiekta jokios pažangos“.

Nacionalinė koalicija, savo ruožtu, pareiškė, kad būtina pakeisti derybininkus, atstovaujančius Damaskui.

Sausio pabaigoje Šveicarijoje pasibaigė pirmasis tarptautinės konferencijos „Ženeva-2“ etapas dėl taikaus Sirijos konflikto sureguliavimo, kuris truko daugiau nei savaitę. Pasak L. Brahimio, valdžios ir opozicijos atstovų derybos „prasidėjo sunkiai, be pastebimos pažangos“.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.