Naujienų srautas

Pasaulyje2014.02.13 22:57

Belgijoje priimtas eutanaziją nepilnamečiams taikyti leidžiantis įstatymas

BNS 2014.02.13 22:57

Belgijos žemieji parlamento rūmai ketvirtadienį didele balsų persvara priėmė įstatymą, leidžiantį mirtina liga sergantiems vaikams taikyti eutanaziją.

Belgijos žemieji parlamento rūmai ketvirtadienį didele balsų persvara priėmė įstatymą, leidžiantį mirtina liga sergantiems nepilnamečiams iki 18 metų taikyti eutanaziją.

Belgija tapo antrąją pasaulyje šalimi, kurioje leidžiama gailestingai numarinti nepilnametį.

Po pritarimo Senate gruodį, dabar šį įstatymą patvirtino 86 parlamentarai, prieš buvo 44, susilaikė 12.

Šio įstatymo priėmimui priešinosi kai kurie belgų pediatrai ir katalikų dvasininkai.

Įstatymas įsigalios, kai jį pasirašys Belgijos monarchas – karalius Philippe'as (Filipas). Nesitikima, kad karalius nepritartų naujajam įstatymui.

Eutanazijos įstatymas Belgijoje buvo priimtas 2002 metais, bet jis galiojo tik suaugusiems.

Olandijoje eutanazijos įstatymas buvo pirmasis pasaulyje – juo leidžiama eutanaziją sunkiems ligoniams nuo 12 metų (taikant jį 12-16 metų ligoniams dar reikia jų tėvų sutikimo), bet Belgija tapo pirmąja šalimi, panaikinusia bet kokius suvaržymus dėl amžiaus.

Įstatyme sakoma, kad vaikas turi būti „pajėgus blaiviai mąstyti ir būti sąmoningas tokio prašymo metu“.

Nepilnametis taip pat turi „būti beviltiškos medicininės nuolatinės ir nepakeliamos kančios būklės, kurios negalima palengvinti ir kuri greitu laiku sukels mirtį“.

Pagal įstatymą reikėtų gydytojų ir psichiatro ar psichologo konsultacijos, taip pat – tėvų sutikimo.

Nors apklausos rodo, kad iki trijų ketvirtadalių belgų pritaria šiam pasiūlymui, pernai susirūpinimas padidėjo – dėl plačiai aprašyto atvejo, kai 44 metų žmogus, išgyvenęs kančias po nepavykusios lyties keitimo operacijos, pasirinko eutanaziją dėl psichologinių motyvų.

2012 metais Belgijoje buvo įregistruota rekordiškai daug, net 1 432, eutanazijos atvejai. Tai sudarė 2 proc. visų mirčių.

Liuksemburgas 2009 metais taip pat pritarė eutanazijai, bet – tik suaugusiems žmonėms. Šveicarijoje gydytojai gali padėti pacientui, norinčiam mirti, bet pati eutanazija yra nelegali.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.
LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi