Naujienų srautas

Pasaulyje2014.02.13 11:52

S. Lavrovas užsipuolė Vakarus dėl Ukrainos

BNS 2014.02.13 11:52

Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas ketvirtadienį užsipuolė Vakarus dėl kišimosi į Ukrainos reikalus, pabrėžęs, jog krizė toje šalyje yra Europos ir Rusijos santykių „tiesios akimirka“.

Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas ketvirtadienį užsipuolė Vakarus dėl kišimosi į Ukrainos reikalus, pabrėžęs, jog krizė toje šalyje yra Europos ir Rusijos santykių „tiesios akimirka“.

„Galima sakyti, kad Rusijos ir Europos Sąjungos santykiuose atėjo tam tikra tiesos akimirka“, – rašo S. Lavrovas ilgame straipsnyje, kuris publikuojamas dienraštyje „Kommersant“.

„Susidaro įspūdis, kad mūsų Vakarų partneriai dažnai veikia refleksiškai, vadovaudamiesi nesudėtingu principu „savas-svetimas“ ir ne itin susimąstydami apie ilgalaikes savo žingsnių pasekmes“, – pabrėžia jis.

„Manau, bet kokiu atveju primityvus „virvės traukimas“ tarp Europos Sąjungos ir Rusijos negali atitikti vis labiau komplikuotų tarptautinių santykių realijų, jis nevertas didžiulės politinės ir diplomatinės patirties, kurią per daug amžių sukaupė Europos valstybės“, – straipsnyje rašo ministras.

Pasak S. Lavrovo, jis buvo nemaloniai nustebintas, kai pasirodė, kad ES ir JAV atstovų supratimu, ukrainiečių „laisvas“ pasirinkimas jau padarytas ir jis vienareikšmiškai reiškia „europinę ateitį“.

Rusijos diplomatijos vadovas taip pat supliekė antivyriausybinius protestus, teigdamas, kad „kelių tūkstančių protestuotojų“ mėginimai jėga spausti vyriausybę yra nepriimtini. Jis taip pat įspėjo, jog demonstracijas vis dažniau rengia ekstremistinės nacionalistinės jėgos.

„Visiškai neperspektyviomis atrodo pastangos už Ukrainos žmones nuspręsti, kokia turėtų būti jų valstybės ateitis ir netgi kas asmeniškai bus įtrauktas į jų vyriausybę“, – teigia S. Lavrovas.

„Panaši „socialinė inžinerija“ neišvengiamai duoda labai apgailėtinus rezultatus. Pakanka pažiūrėti, ką davė kišimasis į vidaus reikalus Irake, Afganistane, Libijoje“, – pažymi jis savo straipsnyje.

Vokietijos užsienio reikalų ministras Frankas-Walteris Steinmeieris ketvirtadienį atvyksta į Maskvą dviejų dienų vizito, kurio metu, kaip tikimasi, aptars su S. Lavrovu politinę krizę Ukrainoje.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi