Naujienų srautas

Pasaulyje2012.08.17 11:41

PAR: per susirėmimus su policija žuvo daugiau kaip 30 šachtininkų

ELTA 2012.08.17 11:41

Per šachtininkų ir policininkų susirėmimus Marikanos platinos kasykloje Pietų Afrikos Respublikoje žuvusių žmonių skaičius viršijo 30. Tai penktadienį pranešė Didžiosios Britanijos televizijos kanalas „Sky News“.

Per šachtininkų ir policininkų susirėmimus Marikanos platinos kasykloje Pietų Afrikos Respublikoje žuvusių žmonių skaičius viršijo 30. Tai penktadienį pranešė Didžiosios Britanijos televizijos kanalas „Sky News“.

Jo duomenimis, daugelis kalnakasių, kurie kritinės būklės buvo atgabenti į šalies ligonines, mirė naktį į penktadienį. Daugiau kaip 80 šachtininkų sužeista.

PAR policijos atstovai neatmeta, kad galutinis žuvusiųjų skaičius gali būti dar didesnis, bet pabrėžia, kad pareigūnų veiksmai buvo pateisinami. Streikuojančių šachtininkų minia pamėgino apsupti grupę policininkų. Demonstrantai buvo ginkluoti mačetėmis, lazdomis bei savadarbėmis ietimis ir ignoravo įspėjimus, tad policininkams teko paleisti ugnį savigynai. Miniai išvaikyti taip pat buvo panaudoti vandensvaidžiai, garsinės granatos ir ašarinės dujos.

Marikanos šachta priklauso Didžiosios Britanijos kompanijai „Lonmin“, kuri jau daugiau kaip šimtmetį išgauna tauriuosius metalus dabartinės PAR teritorijoje. Pasak „Lonmin“ valdybos pirmininko Rogerio Phillimore`o, susiklosčiusi situacija kelia nerimą kompanijos vadovybei, bet sureguliuoti konfliktą dabar gali tik policija, kadangi „tai jau ne darbdavio ir jo darbuotojų interesų skirtingumas, o viešosios tvarkos pažeidimas“. „Lonmin“ tenka apie 12 procentų pasaulyje išgaunamos platinos. Ketvirtadienį per prekybą Londono fondų biržoje kompanijos akcijos neteko beveik 6,5 procento savo vertės.

Darbai Marikanos šachtoje nutraukti. „Lonmin“ grasina darbuotojams atleidimu, jeigu jie neatnaujins darbo per 24 valandas, bet derybos gali būti labai sunkios, kadangi kalnakasiams atstovauja dvi didelės profsąjungos, kurios konkuruoja tarpusavyje.

PAR prezidentas Jacobas Zuma pareiškė, kad jį sukrėtė beprasmiškas smurtas.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi