Naujienų srautas

Pasaulyje2015.09.08 13:45

Konfliktas Sirijoje: pastarąsias savaites kasdien žūva per 200 žmonių

ELTA 2015.09.08 13:45

Aktyvistai Sirijoje pranešė, kad, vykstant deryboms dėl taikos susitarimo Ženevoje, šalyje kovos suintensyvėjo, skelbia BBC.

Aktyvistai Sirijoje pranešė, kad, vykstant deryboms dėl taikos susitarimo Ženevoje, šalyje kovos suintensyvėjo, skelbia BBC.

Organizacijos „The Syrian Observatory for Human Rights“ (SOHR) teigimu, pas pastarąsias tris savaites kasdien žūva daugiau nei 200 žmonių.

Vyriausybės pajėgos ir sukilėliai stengiasi perimti vis didesnę teritorijų kontrolę. Tikėtina, kad tokiu būdu konflikto šalys siekia sustiprinti savo poziciją Šveicarijoje vykstančiose taikos derybose, kurios dar nerodo jokių teigiamų ženklų.

Nuo sausio 22 dienos per tris savaites kovos pareikalavo mažiausiai 4 tūkst. 959 žmonių gyvybių, informavo SOHR. Maždaug trečdalis aukų yra civiliai, įskaitant 515 moterų ir vaikų.

Tai – didžiausias aukų skaičius tokiu laikotarpiu nuo konflikto pradžios 2011 metų kovą.

Kol kas Didžiojoje Britanijoje įsikūrusios grupės pranešimai nebuvo patvirtinti.

Delsia naikinti cheminį ginklą

Sirijos cheminio ginklo naikinimą koordinuojanti Jungtinių Tautų (JT) pareigūnė paragino vyriausybę Damaske greičiau vykdyti savo įsipareigojimus. Kartu ji pripažino, kad šalis pajėgi, kaip ir suplanuota, sunaikinti ginklo atsargas iki metų vidurio, praneša agentūra AFP.

„Yra uždelsimų, tačiau jie nėra neįveikiami“, – Damaske sakė Sigrid Kaag. – Mes tikimės, kad birželio 30-osios termino bus laikomasi“.

Pastangos išgabenti iš šalies pavojingų ginklų komponentus turi būti spartinamos, kalbėjo pareigūnė, tačiau pripažino, kad „vyksta konstruktyvus bendradarbiavimas politiniu ir techniniu lygiu“. Taip S. Kaag paneigė Vakarų būgštavimus, kad Basharas al Assadas sąmoningai stabdo savo cheminio ginklo naikinimą.

Ginklų gabenimas į Latakijos uostą dėl keblios saugumo padėties yra „labai sunki operacija, nes šalyje vyksta karas“, sakė pareigūnė. Tačiau esą būtent todėl reikalinga skuba, nes padėtis gali ir toliau keistis.

Sirijos cheminis ginklas bus naikinamas specialiame JAV laive atviroje jūroje. JAV vertinimu, iki pirmadienio iš Sirijos išgabenta tik 5 proc. ypač pavojingų medžiagų.

B. al Assadas, reaguodamas į gresiantį JAV puolimą, sutiko sunaikinti cheminį ginklą.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi